Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej Wołynia t.1 i 2

Wydawnictwo: Von Borowiecky
historyczna

Książka o objętości 1.450 stron (dwa tomy, oprawa twarda, format B5) zawiera: - opisy zbrodni z lat 1939-1945 dokonanych przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej w ponad 1 700 miastach, miasteczkach, wsiach, koloniach, futorach, osadach, majątkach ziemskich itp., - wykazy zamordowanych, w tym 19.379 zidentyfikowanych ofiar, spośród ok. 60.000 pomordowanych Polaków, - pierwszy raz...

Książka o objętości 1.450 stron (dwa tomy, oprawa twarda, format B5) zawiera:
- pierwszy raz publikowane dokumenty, w tym relacje świadków, raporty i sprawozdania struktur polskiego podziemia, dokumenty kościelne, dokumenty ukraińskich organizacji nacjonalistycznych,
- wstrząsającą dokumentację fotograficzną,
- 11 map powiatów z zaznaczonymi miejscowościami, w których zostali zamordowani Polacy,
- listę nacjonalistów ukraińskich odpowiedzialnych za ludobójstwo Polaków.

źródło opisu: http://ksiegarnia.vb.com.pl/

źródło okładki: http://ksiegarnia.vb.com.pl/