Rodzaj śmierci

Wydawnictwo: Amber
Manner of death
powieść
dona

Denver. Pogrzeb doktora Dressera, psychiatry, który zginął podczas wspinaczki w górach. Na ceremonii jest obecny również Alan Gregory. Kiedyś należał do zespołu naukowego Dressera. Po pogrzebie Alana odwiedza dwoje byłych agentów FBI. Twierdzą, że śmierć lekarza nie była przypadkowa... Tak jak śmierć kilku współpracowników Dressera. I że następną ofiarą może być doktor Gregory...

ataga | 2014-05-08
Przeczytana: 07 maja 2014

Jeśli kierować się opisem znajdującym się na okładce to powinniśmy otrzymać trzymający w napięciu thriller psychologiczny. Niestety powieść okazuje się ogromnym rozczarowaniem. Przez całą powieść główny bohater doktor Dresser przeżywa wewnętrzne rozterki i wspomina swoją wielką miłość z czasów odbywania stażu. Cały wątek mordercy zabijającego lekarzy z jednego oddziału jest tak naprawdę tłem do prezentowania rozmyślań głównego bohatera który nie ma za wiele ciekawego do powiedzenia. Po prostu nuda, nuda i jeszcze raz nuda.
"Rodzaj śmierci" to przykład powieści która rozczarowuje i zniechęca do sięgnięcia po inne powieści Stephena White.

marcelka55 | 2012-10-19

Polecam całą serie przygód dr Alana :)

AsiaG | 2016-05-22
Adzemik | 2015-10-15