Małżeństwo Felicji

Tłumaczenie: Anna Lubasiowa
Wydawnictwo: Akapit
Hans Ritter und Seine Frau
dona

Felicja, przygarnięta po śmierci rodziców przez ciotkę, mimo że czuła się w jej domu jak "Kopciuszek" - nie narzekała na swój los. Była wszakże zakochana pierwszą ufną miłością w młodym poruczniku Henryku Forście. Niestety, Henryk nie zamierzał łączyć losów z ubogą dziewczyną bez posagu i w ten sposób pozbawić się szans na luksusowe życie. Wyjawił to zakochanej i oddanej mu bez granic Felicji. Ale Jadwiga Courths-Mahler nie pozwoli cierpieć sierotom bez końca. I w tej książce także stanie się cud za sprawą bogatego młodego bankiera Jana Rittera. Nie od razu jednak bohaterowie będą szczęśliwi. Wyleją wiele łez, zanim miłość w ich życiu zatriumfuje. Właśnie o wyboistej drodze do wielkiej, szczerej miłości opowiada ta książka.

lizzyania | 2015-06-24

Hmm moja opinia o tej książce jest dość dziwna, gdyż określam ją mianem super-beznadziejna. Już tłumaczę: Fabuła, narracja, charakterystyka bohaterów, miłość Felicji i Jana-wszystko super! Dlaczego, więc beznadziejna? Dialogi, jak dla mnie są tak przesłodzone, że nawet mnie, niepoprawną romantyczkę, aż mdli!:P Jednak generalnie książka super i bardzo polecam!:-)

julia | 2014-12-02
Przeczytana: 24 listopada 2014

To jest jedna z tych książek do których chętnie wracam. Jest w niej coś magicznego. Właśnie takie książki powinno się ekranizować!

Iwona | 2011-05-06
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Czytałam ją 7 razy i nadal nie mam jest dość. książka ma coś w sobie, że za każdym razem zachwyca, polecam gorąco :]

ilonna | 2016-09-15
dusty_katy | 2014-07-22