Kluczowe zagadnienia przysposobienia i funkcjonowania rodzin adopcyjnych

Wydawnictwo: Impuls
978-83-7587-267-5
adopcja, rodzina, dziecko,

Zgromadzony i opracowany w książce materiał powinien zainteresować nie tylko osoby, które pragną przysposobić dziecko lub już je przysposobiły, ale również kadrę ośrodków adopcyjno-opiekuńczych, studentów i słuchaczy pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej i pedagogiki specjalnej oraz słuchaczy kursów wspierania rodziny. Książkę wyróżnia aktualność i wielodyscyplinarne podejście do problemu; jej walorem jest również przedstawienie szerokich badań na niespotykaną dotąd skalę. Zamiarem autora pozycji jest ukazanie zmiany społecznego podejścia i nastawiania do adopcji, a także ukazanie procesu usprawnienia działalności ośrodków adopcyjnych i sądów, które mogą uchronić wiele osieroconych dzieci przed wieloletnim pobytem w instytucjach systemu opieki zastępczej.

Skierka | 2014-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2014