House of Tribes (1995)
Dom, obiecany
Omnikoron

W życiu każdej myszy nadchodzi pora, kiedy głosy przodków nakazują jej wykroczyć poza codzienność. To zdarzyło się myszy zwanej Handlarzem. Otrzymała polecenie, że ma opuścić Żywopłot i udać się w długą drogę do krainy zwanej Dom. Dom staje się kolebką buntu i narastającej anarchii; Handlarz jest tym, któremu ostatecznie udaje się opanować sytuację. Skutki tych bohaterskich zmagań zostają na trwale zapisane w mysiej historii, liczącej sobie dziesiątki tysięcy dni.

źródło opisu: http://lubimyczytac.pl/book/edit/56137