Świat książek
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. Ogólne dyskusje o książce: nowości wydawnicze, książki wartościowe i godne polecenia, nagrody literackie, spotkania z autorami oraz różnego rodzaju informacje ze świata książki.
871818 czytelników
3379 dyskusji
83213 wypowiedziPokaż ostatnią
Pamiętam, że....ale nie pamietam tytułu książki
liczba postów na stronie: 
książek: 147
naekana
20-05-2010 02:27
Znacie to? Czytaliście kiedyś, dawno temu, fajną książkę, z której pamiętacie niewiele poza tym, że była fajna, a Google również milczy na ten temat? ;) Może będziemy w stanie sobie pomóc.

Więc była sobie książka, z której najbardziej pamiętam jedną z bohaterek o charakterystycznym imieniu Lucky, córkę człowieka mocno związanego z mafią. Jej ojciec był typowym casanovą, ale matka Lucky była chyba jedyną jego prawdziwą miłością. Zginęła tragicznie, zabita przy domowym basenie. Lucky miała brata geja. Książka napisana dosyć wulgarnym językiem, przynajmniej tak ją odbierałam, będąc nastolatką. Pamiętam jeszcze, że na początku książki Lucky utknęła w windzie.

Ktoś ma jakiś pomysł co do autora i tytułu?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
doda
25-09-2015 19:37
Witam.poszukuję tytułu raczej polskiego autora,pamiętnik nastolatki zaczynający się od daty pierwszy dzień sierpnia...sierpnia pierwszy dzień...jakoś tak...to pierwsze słowa tej książki...tylko tyle pamiętam.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2089
bythewoods
20-05-2010 16:54
Może chodzi o "Lucky" Jackie Collins? Albo którąkolwiek z książek Jackie Collins o Lucky Santangelo, bo chyba była ich cała seria.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Essmeralda
01-10-2018 18:26
Witam, parę lat temu czytałam książkę którą ponownie chciałam przeczytać jednak nie pamiętam jej tytułu. Książka jest o dziewczynie z nizin społecznych,która mieszkała wraz z ciotką w jakiejś robotniczej dzielnicy. Pracuje ona w sklepie z gwoździami ,gdzie poznaje skrzypka i uczy się by poznać jego świat. W tej książce chodziło o to jak można zdobyć cel przy własnym samozaparciu bez pieniędzy... Witam, parę lat temu czytałam książkę którą ponownie chciałam przeczytać jednak nie pamiętam jej tytułu. Książka jest o dziewczynie z nizin społecznych,która mieszkała wraz z ciotką w jakiejś robotniczej dzielnicy. Pracuje ona w sklepie z gwoździami ,gdzie poznaje skrzypka i uczy się by poznać jego świat. W tej książce chodziło o to jak można zdobyć cel przy własnym samozaparciu bez pieniędzy i poparcia ze strony innych. Za wszelką pomoc dziękuję
pokaż więcej
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
konto_usuniete
20-05-2010 17:00
Też mi się wydaje, że to będzie książka "Lucky", pamiętam, że moja koleżanka ją czytała i pasuje mi ona do Twojego opisu ;)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 369
anatolina
20-05-2010 22:22
Fantastyka.
Detektyw z Ziemi przenosi się na kosmiczną planetę,gdzie ratuje przypiętą do drzewa księżniczkę. Wszystko na planecie jest przejaskrawione...Za nic nie mogę sobie przypomnieć tytułu;/
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 91
kliva
08-02-2015 12:01
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 147
naekana
20-05-2010 23:29
@bythewoods, Natalia

Dzięki :) "Szanse", pierwsza z serii o Lucky. Celowałam w złą Collins :D
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
konto_usuniete
21-05-2010 18:07
anatolina może to jest książka Lewisa "Perelandra" nazywana też Podróż na Wenus :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 369
anatolina
21-05-2010 20:28
Nie,niestety nie mówi mi nic ten tytuł ;|
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1018
Lenalee
22-05-2010 17:46
Kilka lat temu czytałam pewną książkę. Tytułu niestety nie pamiętam, ale wydaje mi się, że to pisał polski pisarz. Jestem praktycznie o tym przekonana, ale za nic nie mogę sobie nazwiska przypomnieć. W tej książce było mniej więcej coś takiego... Jest chłopak, którego przyjaciel został zamieniony w żabę (ropuchę właściwie) przez czarownicę. Ta czarownica mieszka chyba w tym samym mieście, co główny bohater i jego przyjaciele. Chłopak mieszka w maleńkim domku, który przypomina szopę. Od czasu do czasu ten dom nawiedzają duchy zmarłych (Żydów bodajże, albo kogoś innego). Na końcu tej książki gigantyczny ślimak miażdży dom. Było coś tam jeszcze, że chłopak z tą żabą poszedł do czarownicy, żeby odczarowała tego przyjaciela, ale początkowo nie chciała się na to zgodzić... I nie pamiętam już, czy to ona go odczarowała, czy jakoś inaczej to było... Ogólnie książka napisana z dużą dawką humoru, fajnym językiem i oczywiście fantastyka. Był tam jeszcze taki moment, w którym główny bohater wchodzi do tunelu w ziemi, gdzie mieszka jakiś chłopak, który jest trochę tak jakby naukowcem. Robi takie małe eksperymentu na szczurach i właśnie jeden pokazuje głównemu bohaterowi. Tam było coś, że ten szczurem biega sobie po jakimś kole, ma na głowie jakieś "czujniki", a ten naukowiec przez pewne urządzenie może odczytać, o czym myśli ten gryzoń. No i ta myszka pomyślała sobie wtedy "Dajżesz, ku**a, serka". Bardzo bym prosiła o pomoc, no i z góry przepraszam za ten chaotyczny opis. ; )
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 70
Karolina
15-08-2015 15:36
nie mam pojęcia, co to, ale brzmi jak coś co bym chciała przeczytać!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 147
naekana
22-05-2010 18:27
Google mówi, że "Po spirali" Piotra Rogoży
http://merlin.pl/Po-spirali_Piotr-Rogoza/browse/product/1,579671.html?gclid=CMyJsquU5qECFQIeZwodwyKwIg
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 506
Szufladopółka
22-05-2010 22:01
Dobry wątek :) Też mam mały problem.
Czy ktoś z Was kojarzy następującą książkę:

W szkole z internatem dochodzi do zabójstwa chłopca (to chyba była szkoła tylko dla chłopców), ofiarą jest nastolatek z rzędu tych cichych, spokojnych i nikomu nieszkodzących. Możliwe (nie pamiętam dokładnie), że był on obiektem drwin, ze strony innych kolegów. Ze szczegółów pamiętam jeszcze, że sprawę morderstwa prowadziła kobieta, odkryła, że zabity chłopak był daltonistą (bo mama wyszywała mu wzorki na skarpetach i innych ciuchach, żeby wiedział jak się ubrać). Podejrzenie padło oczywiście na najatrakcyjniejszego, mającego najwięcej dziewczyn i chyba kasy chłopaka sprawiającego problemy, ale nie pamiętam czy w końcu okazał się winny.
Myślałam, że ten tytuł to "Szkoła zabójstw", "zabójcza szkoła" czy jakoś tak, ale nic nie mogę znaleźć w necie. Czytałam tę książkę jakieś osiem lat temu, więc nie należy do najnowszych. Jak ktoś coś kojarzy, to bardzo proszę o podpowiedź. Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 390
z_aczytana
04-09-2014 22:13
Nie znam tytuły tej książki, ale polecam o podobnej tematyce Bal absolwentów Bal absolwentów
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
zgłoś błąd zgłoś błąd