Encyklopedia tradycji i legend żydowskich

Tłumaczenie: Olga Zienkiewicz
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Dictionary of Jewish lore and legend
religia, judaizm
estr

Ta bogato ilustrowana książka stanowi kompendium wiedzy o liczącej trzy i pół tysiąca lat historii judaizmu. Przedstawia najważniejsze wydarzenia z historii żydowskiej, główne postacie hebrajskiej Biblii i legendy, jakimi obrosły, żydowskie święta i towarzyszący im ceremoniał, metody interpretacji biblijnej, żydowskie prawo, literaturę i poezję, język i obyczaje społeczności żydowskich żyjących w różnych krajach oraz wiele innych spraw, które ułatwią zrozumienie żydowskiego świata zarówno dzisiejszego, jak i tego sprzed wieków.

JuliannaFig | 2017-02-25
jelonek93 | 2016-08-30