Żydzi. Wiara i życie

Tłumaczenie: Janusz Zabierowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Człowiek i jego Cywilizacja". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie
Jews. Their religious, beliefs and practices
popularnonaukowa
hunter

Alan Unterman jest praktykującym Żydem i wychowankiem tradycyjnej szkoły żydowskiej. Studia uniwersyteckie odbył częściowo w Indiach, gdzie zajmował się analizą porównawczą hinduskich i żydowskich systemów religijno-etycznych. W swej książce daje szeroki przegląd zjawisk związanych z tradycją, kulturą i życiem codziennym Żydów. Wyjaśnia również wiele zagadnień rzutujących na społeczną...

W swej książce daje szeroki przegląd zjawisk związanych z tradycją, kulturą i życiem codziennym Żydów. Wyjaśnia również wiele zagadnień rzutujących na społeczną rzeczywistość państwa izraelskiego.

źródło opisu: Wydawnictwo Łódzkie, 1989

Beata | 2012-11-05
Przeczytana: 06 listopada 2012

Opis obrzezania dla mnie wstrząsający, ale tak już jest, że inne religie fascynują i szokują zarazem, a przecież dla nich to normalka. Niemowlę nawet nie pamięta, ale dorosły na pewno nie zapomni. Polecam książkę, bo pozwala dotknąć nieznanego świata.

Marek | 2016-10-09
Przeczytana: 09 października 2016