Practical English Usage

Wydawnictwo: Oxford University Press
978-0-19-442098-3
angielski
fata

Trzecie wydanie najpopularniejszej gramatyki dla nauczycieli angielskiego i studentów anglistyki. Ponad 600 zagadnień gramatycznych wyjaśnionych i popartych przykładami. W tym wydaniu nowe przykłady użycia struktur pochodzące z British National Corpus, wyrażenia i struktury charakterystyczne dla różnych odmian języka angielskiego, więcej różnic między językiem mówionym i pisanym oraz uwagi na temat zmian w języku angielskim.

Mylengrave | 2015-02-05
Na półkach: Przeczytane, English

Książka absolutnie fantastyczna, jedyną jej wadą jest brak ćwiczeń i możliwości sprawdzenia zdobytej wiedzy w praktyce. Absolutnie wszystkie (lub prawie wszystkie) aspekty angielskiej gramatyki zostały tutaj omówione, wraz nawet z wyjątkami, o których nie wie przeciętny Anglik, niemniej jednak - brak możliwości rozwiązania wątpliwości poprzez jakiekolwiek ćwiczenia. Zdarza mi się, że uczniowie pytają o konkretny rozdział lub chcą aby ich sprawdziła, bo nie są pewni, czy coś dobrze zrozumieli. Książka wyłącznie w języku angielskim, polecam więc anglistom lub tym, którzy językiem posługują się biegle, a chcieliby jedynie popływać w otchłani gramatycznej:)

fata | 2010-05-29
Przeczytana: 2010 rok

Rewelacyjna! Myślę, że nie będzie przesadą stwierdzenie, że jest w niej niemal wszystko co potrzebne do poprawnego posługiwania się językiem. Książkę przeczytałam ale jak to wszystko zapamiętać...ba! Prawidłowo stosować!...hmm.

Piotr Karol | 2015-08-09

Najlepsza z możliwych, prawdziwa biblia dla miłośników gramatyki angielskiej. Dostępne są również ćwiczenia.

GregorEust | 2016-05-12
Bespin | 2016-04-15