Korzeniacy czyli Jesień wsamrazków

Wydawnictwo: Czytelnik
8 (15 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Szyszka

Fantek, Nibek, Robek... cóż to za imiona? I jakim cudem mieszczą się pod korzeniami starego dębu, potrafią rozmawiać ze zwierzętami, a przesunięcie kawałka szkła ze ścieżki jest dla nich tak wielkim przedsięwzięciem? Kim jest Łazik i dlaczego znika na długie miesiące, jak trudno jest przekonać jeża, by nie przechodził przez autostradę i jak zaleczyć ból po utracie rodziny i przyjaciół?
Niezwykła, bardzo przyjazna i ciepła opowieść o... współczesnych krasnoludkach. Nieco zagubione, przerażone zmieniającymi się czasami, ale ciągle pragnące być blisko człowieka. Poruszająca historia o tym, że krasnoludkiem być niełatwo, ale jeszcze trudniej jest być dobrym człowiekiem.

Ksiązka mojej młodości czytana od podstawówki po wczesne studia. Klimatyczna, lekko filozofująca i bardzo proekologiczna książka o współczensych "krasnoludkach". Nibek, Robek i Fantek to współczesne chłopaki mieszkające w korzeniach starego dębu nad jeziorem gdzieś na północy Polski - beztrosko sobie żyją i zbierają jeżyny do czasu aż w ich życie wkracza cywilizacja i źli ludzie, którzy w pędzie po pieniądze niszczą , trują i tratują zabytki i przyrodę. Wsamrazki ruszają na odsiecz.
Bardzo lubię spokojny klimat tej książki, jej bohaterów i przesłanie, które w znacznym stopniu ukształtowało moje poglądy i postawę życiową.
Książka ma niedociągnięcia warsztatowe, które widzę dopiero teraz jako osoba dorosła i bardziej oczytana i nie wiem czy każdemu się spodoba ale w moje karierze czytelniczej jest bardzo ważna.
Cóż, że bez okładek :) - na szczęście mam egzemplarz szyty bo inaczej i treść by się nie uchowała.

Karolina | 2016-10-09
książek: 1905