Alek Łopot. Świetlana przyszłość

Alek Łopot. Świetlana przyszłość
IBIS
2024-01-01
2024-01-01
Alek Łopot książka dla dzieci zabawna książka dla dzieci

Uwielbiam twórczość Kasi, gdzie bohaterami są nastoletnie dzieci. Kasia świetnie konstruuje fabułę, gdzie akcja pędzi na łeb, na szyję. Język, który stosuje, jest dostosowany do czytelnika w każdym wieku. Przy tej książce dobrze się powinny bawić dzieci jak i osoby dorosłe. W tekście znajdziemy młodzieżowe zwroty, trafnie dobrane porównania, przysłowia, cytaty. Pisarka nadąża za zmieniający się światem, więc tym przyciąga pokolenie młodych czytelników.
Jeżeli polubiliście Tomasza Niefarta to zaprzyjaźnicie się również z Alkiem Łopotem. Ten chłopiec uczęszcza do V klasy szkoły podstawowej i ciągle pakuję się w kłopoty. Tym razem dostaje wyjątkowe zadanie domowe. Ma zaprezentować klasie, kim chciałby zostać w przyszłości. Wiadomo, że dzieci w tym wieku co chwilę zmieniają zdanie. Na dodatek Alek jest niezdecydowany. Zatem przed chłopcem jest trudne zadanie. Jak młodzieniec zaprezentuje się w klasie? Czy kolejny raz podpadnie wychowawczyni? Przekonajcie się sami sięgając po książkę. Warto przeczytać ja swoim pociechom.

„ Ale(k) Łopot” Kasia Keller.

Alek jest uczniem piątej klasy i właśnie stoi przed dylematem szkolno-życiowym. Wychowawczyni zadaję im pracę aby przygotować się i opowiedzieć, kim chce się zostać w przyszłość.

Temat jakże skomplikowany i wcale niełatwy. Przecież czasu jest jeszcze tak wiele a możliwości taki ogrom. Jak to rozeznać…

🙋‍♂️ może zapytani wujkowe pomogą w decyzji ?
🗣️ a może to ciocie naprowadzą na ten jeden kierunek?
❓ jak sprawę widzi kuzyn ?

Przyjęcie imieninowe mamy chłopca ma pomóc rozeznać się w marzeniach dorosłych i wspomnieniach z dzieciństwa. Alek pyta i zupełnie nieświadomie dostaje prawdziwą lekcję… życia.

Autorka jak zawsze w bardzo przystępny sposób prezentuje krótką historię, która zawiera w sobie tak wiele. Dylematy dziecięce i relacje z dorosłymi. Rozterki młodego serca i plany, które często tak bardzo odbiegają od późniejszej rzeczywiści.

Zabawne dialogi i ciekawe ujęcie tematu sprawiają, że jest to przyjemna lektura tak dla starszego jak i młodszego czytelnika.

„ Ale(k) Łopot” Kasia Keller.

🙋‍♂️ może zapytani wujkowe pomogą w...

Książka ,,Alek Łopot. Świetlana przyszłość” zachęci dziecko do kształtowania i pogłębiania swoich zainteresowań oraz do zastanowienia się nad swoją przyszłością. Książka ta sprawi czytelnikowi dużą radość oraz da satysfakcję z czytania kolejnych stron. Ogromną satysfakcję!

W książce poznajmy Alka, który dostaje od swojej wychowawczyni, pani Sitnowskiej, pytanie, kim zostanie, gdy dorosnę. Nauczycielka jest bardzo zasadnicza ,,Nie da sobie nawijać makaronu na uszy”, dlatego Alek ma spory kłopot. Jak pięcioklasista ma zdecydować, kim chce zostać w przyszłości? Dla Alka to kompletny absurd. Postanawia wypytać podczas spotkania rodzinnego poszczególnych członów rodziny. Czy uda mu się odnaleźć odpowiedź na to nurtujące go pytanie? Jak poradzi sobie na godzinie wychowawczej? Musicie przekonać się sami 🤚

Książka składa się z kilkustronicowych rozdziałów, w których Alek dzięki rozmowom z najbliższymi poznaje różne zawody. Bogato ilustrowane, zabawne, opatrzone krótkimi tekstami historyjki bardzo przyciągają uwagę. Treść książki jest lekka, ciekawa i przyjemna, a do tego różnorodna. Alek poznaje nietypowe, zdecydowanie niestandardowe zawody takie jak: treser owadów, malarz cytrusów, profesjonalny żałobnik czy dojarz węży.

Książka zrobiła na mnie duże wrażenie, ponieważ jest świetnie wydana i ładnie zilustrowana. A co mnie do niej jeszcze przyciąga? Oczywiście humor i sarkazm, którym Autorka posługuje się po mistrzowsku!

,,Wiecie, co mówi papier toaletowy, tocząc się ze schodów?
- Rozwijam się!”

Nie jest tajemnicą, że dzieci uwielbiają się śmiać. To dla nich sposób na rozładowanie stresu, wyrażenie siebie i po prostu dobrą zabawę. A jeśli chodzi o dobrą zabawę, nic nie przebije śmiesznej książki. I taka jest właśnie książka ,,Alek Łopot. Świetlana przyszłość”. Ta książka z zabawnymi postaciami i śmiesznymi sytuacjami zapewni nie tylko rozrywkę, ale pomoże w rozwijaniu poczucia humoru dziecka czy poznawania siebie, swoich zainteresowań.

Jeśli szukasz książki, która zapewni Twojemu dziecku rozrywkę, przy okazji ucząc go, to ,,Alek Łopot. Świetlana przyszłość” to idealna pozycja.

Gorąco polecam 💙

• ❇️ Legimi