Maria Konopnicka dzieciom

Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
978-83-7423-470-2
wiersze dla dzieci
fata

Zbiór wierszy Marii Konopnickiej m. in.: Tęcza, Pojedziemy w cudny kraj, Odlot i wiele, wiele innych. Całości dopełniają barwne ilustracje, których autorem jest Wojciech Wejner.

acronka | 2013-08-20

Osobiście nie lubię jej wierszy. Choć to wydanie jeszcze ujdzie, wybrane wiersze można czytać dziecku. Oprawa graficzna uzupełnia treść i ją aktualizuje. Bez ilustracji byłoby nieciekawie. Ogólnie rzecz biorąc Konopnicka przegrywa z Tuwimem oraz Brzechwą. Językowo nie daje rady.

W zasadzie nie ma co tu dużo opisywać.

Zbiór przepięknych wierszy Marii Konopnickiej przeznaczonych szczególnie dla dzieci. Choć uważam, że nie tylko, bo ja również z miłą chęcią je czytam.

Znajdziemy tu takie wierszyki jak Tęcza, Pojedziemy w cudny kraj, Zła zima, Stefek Burczymucha czy Jabłonka.

Książka ma fajną grubą, miękką okładkę i jest przepięknie ilustrowana. Aż chce się do niej zajrzeć.

Jabłonka

Nie wiej z całej siły,
Nie otrącaj tego kwiecia,
Żeby jabłka były.

ghaia | 2014-01-12

Dramat językowo - estetyczny. Konopnicką ledwie zdzierżam, jej twórczość nawet dla starszego czytelnika bywa ciężka, ale to, co proponuje dzieciom nijak nie przystaje do świata, który je otacza. Do tego paraliżujące przaśnością ilustracje. W sumie, największą zaletą tej książki jest gruby i wytrzymały karton, na jakim została wydrukowana.

fata | 2010-03-23
Przeczytana: 23 marca 2010

Książka zawiera takie wiersze jak: Tęcza, Pojedziemy w cudny kraj, Odlot, Podróż na bocianie, Zła zima, Pan Zielonka, Pranie, Muchy samochwały, Jesienią, Stefek Burczymucha, Kukułeczka, Jabłonka. Ładne i bardzo kolorowe wydanie. Polecam.

SylaSP | 2016-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2016

Plus za wydanie z twardymi stronami i wybór wierszy. Minus za małą nieciekawą czcionkę niewygodną do czytania. Co do oprawy graficznej mam mieszane uczucia. Niektóre ilustracje całkiem przyzwoite, na inne nie da się patrzeć.

Alicja | 2013-01-27

Kiedy byłam mała, miałam w domu wiersze M. Konopnickiej, nawet próbowałam czytać, ale i tak dużo bardziej podobały mi się wiersze Juliana Tuwima, czy choćby Jana Brzechwy.

dodawi | 2012-05-04
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci