Oblicza religii dzisiaj

The Varieties of Religion Today
83-240-0171-9
filozofia, religia, esej
Snoopy

Wykłady wiedeńskiego Instytutu Nauk o Człowieku. Cykl wykładów jednego z najwnikliwszych komentatorów współczesności, przenikliwie diagnozującego naszą duchową sytuację. Kanadyjski filozof, krocząc śladami Williama Jamesa, opisuje przemiany, jakim podlegały w XX wieku „doświadczenia religijne”. Dlaczego nasze przeżywanie religii ma coraz bardziej zindywidualizowany charakter? Dlaczego cierpią...

Wykłady wiedeńskiego Instytutu Nauk o Człowieku.

Cykl wykładów jednego z najwnikliwszych komentatorów współczesności, przenikliwie diagnozującego naszą duchową sytuację. Kanadyjski filozof, krocząc śladami Williama Jamesa, opisuje przemiany, jakim podlegały w XX wieku „doświadczenia religijne”. Dlaczego nasze przeżywanie religii ma coraz bardziej zindywidualizowany charakter? Dlaczego cierpią na tym więzi zbiorowe, tradycyjnie wytwarzane przez Kościoły? Czy przynależność religijna nadal współkształtuje tożsamość narodową, czy też poszukiwanie własnych ścieżek duchowych prowadzi nieuchronnie do rozpadu wspólnot religijnych i narodowych? Oblicza religii dzisiaj to lektura obowiązkowa dla tych, którzy chcą lepiej zrozumieć „ducha czasu”.

adamw410 | 2016-05-07
Przeczytana: 07 maja 2016