Wszystko postawiłem na Maryję

Okładka książki Wszystko postawiłem na Maryję Stefan Wyszyński (bł.)
Okładka książki Wszystko postawiłem na Maryję
Stefan Wyszyński (bł.) Wydawnictwo: Wydawnictwo im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego "Soli Deo" religia
religia
Wydawnictwo im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego "Soli Deo"
2007-01-01
2007-01-01
9788388202360

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Nie wiem, od czego zacząć. Trochę się wstydzę i czuję się niegodny. Trafiłem na tą książkę przypadkiem. Znalazłem ją w pokoju brata. Przeczytałem ją dla Ojca. Czułem podskórnie, że to na pewno by mu się spodobało. Sam tytuł: "Wszystko postawiłem na Maryję" mówi wszystko. Boję się punktować jej minusy, które sprawiały, że musiałem robić wielokrotne odstępy (czyt. przerwy). Była to bowiem zupełnie magiczna... nie nazwałbym tego: "przygoda", ale bardziej skupiałbym się na gestii "ślubowania" nieustającej i żywej "odnowy" obrazu Pani Jasnogórskiej. "Madonna Nera mihi carissima" - "Czarna Madonna jest mi najdroższa od dziecięcych lat". Stawiając ją na pierwszym miejscu, pozwalamy sobie pogłębiać jej godność, a dotyczy to każdej kobiety, która jest Matką i jak wchodzi do pokoju, twoim obowiązkiem jest wstać ;-) Jej rola polega na starciu głowy węża, który jednak czując, że słabnie, nie przestaje wierzgać. Do każdej z nich, inna prowadzi droga. No może z wyjątkiem Różańca, który zmusza nas do żarliwej, ognistej modlitwy. Tej nigdy nie jest za wiele ;-) Pozdrawiam wszystkich, i pamiętajcie - nigdy nie traćcie właściwego celu ;-)

"Wszystko postawić na Maryję" to zbiór rozważań Kardynała dotyczących Maryi. I nie tylko. Matka Boska jest przecież w centrum naszych wszystkich trosk i zmartwień, zawsze obok, tak blisko. Dlatego w książce można odnaleźć przepiękne i mało znane rozmyślania Kardynała o różańcu, wierze, nadziei, o Kościele, o aborcji itp.
Jest to zatem książka o wszystkim - zwłaszcza o tym, że warto właśnie owo "wszystko" oddać Maryi. Nie skrawek, nie kawałek, nie połowę, bo z resztą to już ją sobie poradzę. Wszystko.
Książkę można czytać fragmentami i na spokojnie rozważać. Kardynał porusza w niej wiele różnych wątków, dzieląc się swoim "doświadczeniem mariologicznym", swoim sposobem na życie i metodą przeżywania wiary. Przez Maryję do Jezusa-to może być piękna droga.

Docierają do mnie głosy, że nie wszystkim takie słowa, wpisy się podobają, zwłaszcza w mediach społecznościowych. Wtedy przychodzą mi na myśl słowa bł. Kardynała Wyszyńskiego, przeczytane w ww. książce:
"Nie ma czego bać się ludzi wtedy, gdy się modlą, gdy wierzą i miłują. Trzeba się bać ludzi wtedy, gdy przestaną już wierzyć, gdy przestaną się modlić i gdy nie będą już miłować."

Jest to zatem książka o wszystkim - zwłaszcza o tym,...

• Bardzo
  • Religia