Storybook. Historyjki po angielsku i po polsku

Okładka książki Storybook. Historyjki po angielsku i po polsku Olena Zhupanova
2023-03-22
48 min.
Dominika Kielan
Angielski Nauka Języki

Nie są to sztampowe bajki, które znamy. Są odjechane xD Niektóre kończą się jakby w połowie, inne powodują wybuchy śmiechu, ale wszystkie zawierają potrzebne i używane na co dzień słowa angielskie. Bardzo fajne tłumaczenie. Przyda się młodemu do nauki języka.

‘Storybook. Historyjki po angielsku i polsku’ to zbiór 10 pięknie ilustrowanych, prostych historyjek napisanych po angielsku i polsku. Ksiąska dedykowana dla czytelników w wieku 6-9 lat, lecz dzięki jej pięknemu wydaniu oraz krótkiej zawartości wraz z pomcą osób starszych nada się również dla młodszych odbiorców. W końcu dobrze jest, aby dziecko od najmłodszych lat obcowało z językiem obcym.
Krótkie i proste historyjki, duża czcionka oraz piękne ilustracje – to wszystko wyróżnia tę pozycję. Jestem pod wrażeniem jej wydania, gdyż nie tylko przykuwa wzrok, ale też go zachwyca. Sięgając po nią zastanawiała się jak będzie rozwiązana ta dwujęzyczność przedstawionych historii. Czy autorka najpierw przedstawia historię w jednym języku a obok zaraz w drugim, czy podejdzie do tego w jakiś inny sposób. Pozytywnie się zaskoczyłam widząc, że postawiła na tekst mieszany, czyli mamy dwa, trzy zdania po anielsku, po czym od razu, ten sam teks napisany w języku polskim. Jest to świetnie rozwiązane, gdyż od razu dziecko widzi to samo w dwóch językach, dzięki czemu może porównać sobie zdania i też łatwiej zapamiętywać nowe frazy czy też słowa. Dodatkowo tekst po polsku odznaczony jest innym kolorem, dzięki czemu wyróżnia się, przez co wszystko jest bardzo przejrzyste i klarowne. Same historyjki też nie są zbyt długie, zazwyczaj zajmują 5-6 stron, na których poza tekstem jest dużo grafiki, dzięki czemu łatwiej utrzymać skupienie dziecka, co przy takiej pozycji jest bardzo istotne.
Na uwagę zasługuje również ogólne wydanie książki. Mamy tu twardą okładkę, co pomoże wydłużyć jej żywotność, gdyż wiadomo jak to różnie bywa z dziećmi. Bardzo fajnym pomysłem jest dodanie miejsca na podpis dla właściciela tej pozycji. Przez to dziecko poczuje, że naprawdę książka należy do niego. Dodatkowo na końcu znajduje się miejsce na narysowanie i opowiedzenie własnej opowieści. Zabieg ten angażuje dziecko do działania, co z kolei dodatkowo pobudza jego kreatywność, oraz zachęca młodego czytelnika do ćwiczenia języka.
‘Storybook. Historyjki po angielsku i polsku’ to pięknie wydana książeczka, która uczy i bawi. Uwielbiam takie połączenie w literaturze dla dzieci, dlatego jestem jak najbardziej na tak. Serdecznie polecam Wam tę pozycję. Jestem przekonana, że nie tylko Wasze pociechy spędzą z nią kreatywnie i miło czas.

Bardzo dobra książka do wprowadzenia dziecka w język angielski, pozwala osłuchać się z językiem, a także może być dla dziecka pierwszą książką w j. ang. do głośnego czytania. Książka zawiera 10 krótkich historyjek po angielsku z polskim tłumaczeniem. Wprowadza zróżnicowane słownictwo (kolory, liczby, dni tygodnia, nazwy zwierząt i czynności). Opowiastki zawierają liczne powtórzenia, co bardzo utrwala konkretne frazy i słówka. Ilustracje są bardzo estetyczne i minimalistyczne, interesują dziecko, ale nie przytłaczają.

Czy Wasze dzieci, o ile je macie, uczą się jakiś języków obcych? Jak im idzie? U mnie cała trójka ma język angielski w szkole, z czego najmłodszy tą naukę dopiero zaczął. A najstarszy syn uczy się ich, aż trzech- angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego. Nie pytajcie, skąd mu się to wzięło... Nie mam pojęcia 😁

"Dziadek Panda udaje się z wnuczkiem w podróż na Księżyc... rakietą z kartonu.
Gąska skacze na trampolinie do samych chmur- a nawet wyżej!
A pewien pomysłowy tatuś wymyśla niesamowity wykrywacz babeczkowego nadzienia."- fragment opisu

"Storybook. Historyjki po angielsku i po polsku" to zbiór krótkich, a zarazem treściwych i prostych w przekazie opowieści w języku angielskim i polskim. Całości towarzyszą piękne i kolorowo wykonane ilustracje, które cieszą oko dziecka, a także są dużą motywacją do pogłębiania/rozbudowania wyobraźni. Kolorowe zwierzęta, magicznie wyglądające pojazdy, czy iskrzące barwami potworki- każde z nich przyciąga wzrok.

Ta ciekawie przemyślana propozycja od Wydawnictwa Papilon, pomaga dziecku w poznawaniu angielskich słówek, zrozumieniu podstawowych konstrukcji językowych, a przede wszystkim sprawia, że dziecko może poznać różnice wynikające z różnorodności obu języków. Bo, nie ma co ukrywać, że język polski ze swoimi zmiękczeniami, bardzo różni się od języka angielskiego.

"Storybook...." to świetna propozycja dla dzieci, zarówno tych, które uczą się języka angielskiego od jakiegoś czasu, jak i tych (jak mój najmłodszy syn) które dopiero zaczynają to robić.

Bardzo podoba mi się idea wydania takiej książki, choć muszę przyznać, że dla mnie samej, jako osoby, która nigdy angielskiego się nie uczyła- była sporym wyzwaniem, więc w sumie uczyliśmy się razem- i ja, i mój syn.

"Dziadek Panda udaje się z wnuczkiem w podróż na Księżyc......

Nauka obcego języka otwiera przed nami nowe możliwości, pozwala na łatwiejsze znalezienie pracy 💼, sprawniejsze podróżowanie ✈️ czy zwyczajnie przekłada się na lepsze wyniki w nauce 👨‍🎓. Sama mogę o tym zaświadczyć ponieważ jestem filologiem języka angielskiego, mój mąż zresztą także, więc angielski 🇬🇧 jest w naszym domu niezwykle ważny.

Znane zapewne jest Wam przysłowie "czym skorupka za młodu nasiąknie" i przyznam, że w przypadku języka obcego ta zasada idealnie się sprawdza. Jeśli od najmłodszych lat będziemy wplatać naszym dzieciom elementy językowe, to w przyszłości będzie im łatwiej odnieść na tym polu sukces.

Nowość od @wydawnictwo_papilon przykuła moją uwagę ze względu na aspekt językowy aż 10 historyjek, które są przedstawione zarówno w języku 🇵🇱 jak i 🇬🇧. Przyznam, że co do samej metody uczenia są różne szkoły. Jedni nie dopuszczają mieszania języków i poświęcają jak najwięcej czasu na kontakt z językiem obcym, inni przeplatają język ojczysty razem z angielskim, a jeszcze inni tłumaczą wszystko zdaniu po zdaniu (i wciąż to nie są wszystkie metody 😀). Jeśli jednak chodzi o tę książkę daje ona możliwość na wprowadzenie każdej z tych przedstawionych przeze mnie wyżej. Razem z moim dzieckiem czytaliśmy historyjki jedynie w wersji angielskiej i nie czułam się rozproszona przez polskie tłumaczenia.

Opowieści są bogato ilustrowane, każda z nich jest stosunkowo krótka, dzięki czemu łatwiej skupić się na fabule. Zawierają dużo prostych i krótkich zdań, powtórzeń i słownictwa, które jest bliskie dziecku.

Różnorodność tematów z powodzeniem zadowoli dzieci, które szybko się nudzą słysząc bajki w podobnym stylu 🙂

Znane zapewne jest Wam przysłowie...

"Storybook. Historyjki po angielsku i po polsku" jest to zbiór 10 ciekawych, krótkich, różnorodnych opowiadań w języku polskim i angielskim.
Dziadek budujący z wnuczkiem rakietę, którą wspólnie lecą w kosmos, księżniczka, która ma na swoje życie zupełnie zaskakujący dla rodziców plan, czy kolorowe potworki, które nauczą nasze dzieci różnorodności - znajdziecie tu świetne pomysły na treść, która będzie i ciekawa i edukacyjna zarazem.

Jeśli chcecie - możecie czytać obie wersje językowe, jeśli nie - spokojnie możecie zostać przy polskiej i czytać je nawet mniejszym dzieciom w wolnej chwili. Język angielski użyty w tekście jest bardzo prosty, intuicyjny więc nie martwcie się, jeśli nie jesteście w nim biegli, poradzicie sobie. Osłuchanie dzieci z językiem z pewnością przyniesie im wielką korzyść, warto wplatać go w codzienność, bo prędzej czy później się z nim zetkną.

Z moich obserwacji wynika również, że będzie to świetna lektura dla dzieci w klasach 1-3 po pierwsze do samodzielnego czytania polskiego tekstu oraz ćwiczenia języka, wyszukiwania słów, tłumaczenia, nauki prostych konstrukcji gramatycznych, zwrotów i zdań.

Na końcu książki znajdziecie miejsce, w którym możecie zapisać swoją własną, kosmiczną historię.

Bardzo podobają nam się również bajkowe, kolorowe, nieprzerysowane ilustracje.
Lektura zdecydowanie godna polecenia!

„storybook. historyjki po polsku i po angielsku” to dwujęzyczne opowiadania, które skradną serca małych i dużych :) jest ich dziesięć, a każde, poza oczywistym aspektem językowym, przekazuje sporą dawkę wiedzy. poza nauką liczb, kolorów, zawodów, nazw dni tygodnia czy faktów o słońcu i księżycu, mamy tu też akceptację różnic, otwartość na niecodzienne zainteresowania czy równość płci.

sama konstrukcja książki jest przemyślana i sprawia, że treść opowiadań jest łatwa w odbiorze. tekst w języku angielskim wychodzi na pierwszy plan i jest tłumaczony na język polski w zgrabnych porcjach. te porcje tekstu są opatrzone kolorowymi i, przede wszystkim, pasującymi ilustracjami, dzięki którym, czytając, można bez wysiłku śledzić opowieść. można też uczyć się słówek czy pełnych wyrażeń, wskazując na poszczególne elementy ilustracji.

fajne jest też to, że na końcu książki znajduje się miejsce na własne opowiadanie - możecie wraz z dzieckiem puścić wodze fantazji nie tylko literackiej, ale i graficznej, tworząc coś wspólnie.

język książki jest dość prosty. w związku z tym, mimo oznaczenia grupy docelowej na wiek 6-9 lat, myślę, że ta książka spokojnie sprawdzi się również dla młodszych dzieci.

mogę obiecać też, że czytanie tych wszystkich historyjek kilka razy dziennie nie doprowadzi was do szaleństwa 😏 przy odrobinie kreatywności każde kolejne czytanie może być nową przygodą.

osobiście życzyłabym sobie, żeby takie książki były łatwo dostępne w latach, kiedy to ja byłam dzieckiem - o ile prostsza i przyjemniejsza byłaby nauka obcego języka! mam nadzieję, że współczesne dzieci to docenią ☺️

Ta książka skrywa 10 niedługich opowiadań w języku polskim i angielskim. Proste słownictwo, krótkie i dwujęzyczne historyjki świetnie sprawdzą się w domu, gdzie dziecko osłuchuje się z angielskim lub się go uczy, albo będą fajną pomocą dla nauczycieli.
Dziadek Panda i jego wnuczek chcą wybrać się w kosmiczną podróż. Muszą najpierw iść do sklepu i kupić rakietę, dwa stroje astronautów i coś do jedzenia i do picia. Ale mają fantastyczną zabawę.
Mała owieczka wybiera się z rodzicami na spacer. Jedzie na hulajnodze i jest taka szybka. Rodzica ją wołają, ale owieczka tak szybko jedzie, że traci rodziców z oczu. O nie, zgubiła się. Na szczęście spotyka pana policjanta, który jej pomaga.
Poznacie tu też pewną gęś, która bardzo lubi skakać na trampolinie, szaloną mamę, która wymyśla wesołe zabawy i sekretnego szopa pracza o imieniu Tinky. A to jeszcze nie wszystko.
To bardzo fajna książeczka dla młodszych dzieci do osłuchiwania się z językiem, lub dla starszych przedszkolaków do wprawiania się w samodzielnym czytaniu. Każde opowiadanie napisane jest w dwóch językach i zilustrowane sympatycznymi, kolorowymi ilustracjami.
Ta niedługo, niewiele ponad 40-sto stronicowa książka oprawiona jest w twardą oprawę i umili dzieciom czas, jednocześnie pozwoli na naukę języka angielskiego. Zdania są proste i związane raczej z codziennymi czynnościami. Dzieci nauczą się podstawowego słownictwa i osłuchają się z łatwymi zdaniami. Sami decydujecie jak dużo na raz chcecie przeczytać, a może tylko pooglądacie obrazki i ponazywacie po angielsku przedmioty na nich widoczne?
Polecam, to bardzo fajna pozycja do domowej biblioteczki.

Zauważyłam, że moi chłopcy najszybciej i najłatwiej zapamiętują rzeczy, które się powtarzają. Konsekwentne powtarzanie danej rzeczy utrwala ja. Podobnie jest z językiem angielskim i nauka nowych zwrotów i słówek.

Niesamowicie pomocną przy nauce angielskiego okazuje się być nowość od @wydawnictwo_papilon - Storybook Historyjki po polsku i po angielsku. Jest to zbiór dziesięciu krótkich i napisanych prostym, zrozumiałym językiem historyjek które są właśnie tak skonstruowane, że powtarzamy dane słowa bądź zwroty, dzięki czemu je utrwalamy.

Książeczka jest pięknie zilustrowana, co zwraca uwagę dzieci i sprawia że chętnie do niej wracają. Dzięki krótkim historyjkom dzieci mogą poznać nowe słowa i podstawowe konstrukcje językowe, które bardzo często przydatne są w codziennym życiu.

Jest to bez wątpienia jedna z tych książek, w które warto zainwestować i każdemu szczerze ja polecam ❤️

Wydawca: @wydawnictwo_papilon
Data premiery: 22.03.2023
Wiek: 4+

Szukacie czasami książek, które z jednej strony mają ciekawą treść a z drugiej strony mogą być świetnym narzędziem do nauki języka angielskiego?
„Storybook. Historyjki po angielsku i po polsku” to zbiór dziesięciu opowieści. Posłuchamy o Małym Pandzie i jego dziadku, którzy chcieli kupić rakietę i lecieć w kosmos. Przy okazji kupili strój astronauty, żywność, coś do picia i teleskop. Poznamy również księżniczkę, która nie chce być tancerką czy nauczycielką. Jej marzeniem jest zostać kierowcą autobusu. Tylko co na to król i królowa? Dowiem się dlaczego nie należy za bardzo oddalać się od rodziców na hulajnodze, co to jest Banus Apparatus i jak dzielny rycerz pokonał dużego, zielonego smoka. To tylko niektóre ciekawe historyjki opowiedziane w dwóch językach. Tekst w języku angielskim nie jest tutaj jednak tłumaczony na raz. Jest to robione po każdym akapicie, dzięki czemu dzieci nie są znudzone tym czego mogą nie zrozumieć w obcym języku. Część słów powtarza się w danej opowiastce, dzięki czemu dziecku łatwiej jest zapamiętać poszczególne słowa.
Oprócz wysłuchania ciekawych, krótki historyjek, dzieci naucza się liczyć, rozpoznawać kolory, zawody oraz podstawowych konstrukcji językowych. Każda z tych dziesięciu opowiastek jest krótka i opatrzona przepięknymi, kolorowymi ilustracjami. Wszystko to sprawia, że dzieci nie nudzą się, a wręcz przedziwnie. Świetnie bawią się i chcą czytać koleją historię.

• Dzieci
  • Dla dzieci
  • Dla Dzieci
  • Serie

Dodaj cytat z książki Storybook. Historyjki po angielsku i po polsku