Leonard and Hungry Paul

Bluemoose
2019-02-14
2019-02-14
9781910422441

Audiobook wpadł mi w łapki jakoś przypadkiem, sroga promocja w Audible, pomyślałem że zaryzykuję.

Książka w zasadzie obyczajowa, chyba spełnia warunki tzw. "cozy read", gatunku o którym dowiedziałem się zupełnie niedawno. Dzieje się niewiele, życie dwóch głównych bohaterów jest uporządkowane, stabilne, złośliwi powiedzieliby pewnie, że nudne. Nie targają nimi zbyt gwałtowne uczucia. Wyobraźcie sobie kogoś, kto układa hasła do encyklopedii - to właśnie Leonard.

Mamy więc dwóch przyjaciół, mężczyzn w wieku 30-mocno-plus, obaj żyją z rodzicami, nie planują robić wielkiej kariery, ale robią różne rzeczy, dobrze im z tym. Ale w ich życiu nieubłaganie następują zmiany - książka zaczyna się, gdy mama Leonarda umiera, a siostra Głodnego Paula planuje wyjść za mąż. Zmiany, zmiany, zmiany. A, zapomniałbym o najważniejszym, Leonard podczas szkolenia p-poż poznaje koleżankę z pracy.

Książkę napisał podobno muzyk, a jeszcze irlandzki, ale nie kojarzyłem ani jego, ani jego zespołu; najpopularniejsza piosenka ma niecałe 9 tys. odsłuchań na Spotify - niiczego innego się nie spodziewałem. Ale jeśli spodoba się wam piosenka, to książka też powinna.

Jeśli dla kogoś będzie to zachętą, ostatni rozdział opisuje zebranie Klubu Ciszy, które to polega na niegadaniu przez godzinę. Polecam.

• Po angielsku
  • Audioksiążki