Dorastanie. Pytania i odpowiedzi

Okładka książki Dorastanie. Pytania i odpowiedzi Katie Daynes, Shelly Lasslo
Okładka książki Dorastanie. Pytania i odpowiedzi
Katie DaynesShelly Lasslo Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
12 str. 12 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Wydawnictwo Olesiejuk
2021-11-08
2021-11-08
12 min.
Michał Goreń
dla dzieci dorastanie dojrzewanie rozwój

Czas leci nieubłaganie, nasze dzieci rosną, a w ich głowach pojawia się coraz więcej pytań dotyczących dorastania i dojrzewania. Książka ta pomoże udzielić odpowiedzi na wiele pytań, tych zadanych i tych tych, które jeszcze nie padły.

Od urodzenia w naszym ciele i głowie zachodzą zmiany, rośniemy, rozwijamy się i dojrzewamy. Niesustannie czego się uczymy, poznajmy nowych ludzi, coraz więcej rozumiemy. A to wszystko sprawia, że rodzą się w nas pytania związane z tym co dzieje się z nami i wokół nas.

🔸Po co rosną paznokcie?
🔸Dlaczego chłopcom zmienia się głos?
🔸Kiedy wyrosną mi wszystkie zęby?
🔸Po co są piersi u kobiet?
🔸Dlaczego ludzie się starzeją?

Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w tej książce, a wszystkie ukryte w pod okienkami - co nie ukrywajmy - dzieci uwielbiają.

Wiele ilustracji i prostych odpowiedzi na pytania, które być może sprawiły problem lub mogły stać się tematem tabu.

Część tematyki dotyczy dorastania w rozumieniu ogólnym, są tutaj także zagadnienia związane ze zmianami w wyglądzie czy relacji międzyludzkich. Poruszone zostały także kwestie intymne, ale w sposób delikatny (chociaż rozbudzającym ciekawość😉).

Ta książka będzie dobrym wstępem do rozmów związanych z dorastaniem, a jak wiadomo temat jest bardzo szeroki, więc to co znajdziemy w książce to zadanie muśnięcie tematu.

Chociaż wiem, że otwieranie okienek to dla dzieci największą frajda, to od siebie proponuję przejrzeć odpowiedzi, może będzie tam coś z czym będziecie chcieli poczekać lub przedstawić dzieciom w inny sposób (mnie osobiście nie spodobał się "obowiązek dzielenia się z innymi").

Książka jest zdecydowanie warta uwagi. Dedykowana jest dla dzieci w wieku 7+, ale wiele z tych tematów można poruszać już z młodszymi dziećmi.

• TBR
  • Dziecięce