Zamknij oczka

Media Rodzina
2022-04-13
2022-04-13
32 min.
literatura dla dzieci na dobranoc książeczka dla dzieci

Lektura, przy której twoje dziecko zaśnie. I tym razem to komplement

Czytacie swoim maluszkom na dobranoc ?
Chodzą chętnie spać czy raczej ciężko ich zagonić ?

Mam dla Was dziś propozycję ,,Zamknij oczka " od @mediarodzina.wydawnictwo

To prześliczna książeczka ,pięknie ilustrowana z króciutkim tekstem ,która pozwala zasnąć naszym pociechą .
Marcysi przypadła do gustu od razu,
Choć książeczka liczy tylko kilka stron i mogła mieć więcej tekstu.
Można ją czytać od najmłodszych lat, bo spodoba się także mniejszym dzieciom
Dodam ,że Panna Marcjana ma 3 lata.

Polecam serdecznie ,,Zamknij oczka" czytamy codziennie i myślę, że zagości u nas na długo

Czytacie swoim maluszkom na dobranoc ?
Chodzą chętnie spać czy raczej ciężko ich zagonić ?

Mam dla Was dziś propozycję ,,Zamknij oczka " od @mediarodzina.wydawnictwo

Marcysi przypadła do gustu od razu,
Choć książeczka liczy tylko kilka stron i mogła mieć więcej...

To najbardziej urocza książka do czytania przed snem jaką kiedykolwiek widziałam.

„Zamknij oczka” to niedługa książka wyciszająca, która w środku ma uroczą historie o tym jak czytelnik ma iść spać, ale niekoniecznie ma Na to ochotę. Są próby przekonania do spania a później zwrot i próba nie spania przez unikanie cudownych, uspokajających i milusich widoków.
Tego nie można przegapić! Ilustracje są tak ciepłe i przyjemne, że zawsze się uśmiecham jak ją czytamy.

Mały format, twarda oprawa i te ilustracje 😍 Idealna do wieczornego wspólnego wyciszania! Polecamy!

Tego nie można...

Czas spać :)

Skuteczne usypianie małego brzdąca to czasami WIELKA SZTUKA. I nie zawsze się ona tak po prostu udaje, a zatem - może by tak czymś się w takim wypadku wspomóc? Jeśli idziecie tym tropem, to znakomitym pomysłem będzie książeczka napisana właśnie z myślą o zasypaniu: "Zamknij oczka" :)

Książeczka nie jest długa i pełno jest w niej kolorowych, prześlicznych obrazków. A opowiada ona o leśnych zwierzątkach, które za nic w świecie nie mają ochoty położyć się jeszcze spać (choć ich rodzice bardzo na to nalegają). Czy maluchy w toku wydarzeń w końcu zasną? ;)

Na kolejnych stronach przeczytamy (i pooglądamy) ziewającego kotka, chcące się jeszcze bawić pomimo późnej pory jelonki, rozochocone skakaniem małe żabki, szczeniaczki i owieczki. Wiele rodzicielskich prób usypiania swoich pociech się nie udaje (zawodzą m.in. kołysanki),ale na szczęście jest jeszcze jeden, chyba niezawodny sposób: bajka na dobranoc! Każdy ze zwierzęcych rodziców opowie ją swojemu dziecku, a efekty... no cóż - sprawdźcie sami, czy przyjdą.

„Zamknij oczka” to czarująca książeczka dla dzieci, idealna do czytania przed snem i tworzenia przyjemnych wieczornych rytuałów. Przewrotny, dowcipny tekst i arcyurocze ilustracje wprowadzą urwisy w porze zasypiania w błogą atmosferę ciepła, bezpieczeństwa i miłości. Jeśli nie chcesz jeszcze iść spać, lepiej nie patrz na małe zwierzątka, które są tak słodkie, mięciutkie i senne… O nie! Nawet nie podglądaj!

Książeczka może być świetnym pomysłem w sytuacji, w której nasza mała pociecha za nic w świecie nie chce jeszcze iść spać (choć powinna). Kolorowe ilustracje, uspokajająca historia i sugestywne obrazki skłaniające do zaśnięcia mogą - jest na to naprawdę spora szansa! - sprawić, że nasz rodzicielski trud w końcu się opłaci i przyniesie zamierzony efekt. Warto spróbować!

Media Rodzina - dziękuję.

#zamknijoczka #książkadozasypiania #bajkinadobranoc #dladzieci #booksforkids #cosnapolce #bookstagram #dosnu #timetosleep #mediarodzina #wydawnictwomediarodzina

Czas spać :)

Książeczka nie jest długa i pełno jest w niej kolorowych, prześlicznych...

Czytacie dzieciom przed snem? Jakie książki z reguły wybieracie? A może dopiero planujecie włączyć czytanie do Waszego wieczornego rytuału z maluszkiem? W każdym razie mam dla Was propozycję, wobec której nie można przejść obojętnie. Spójrzcie tylko na te opływające słodyczą zwierzątka, spójrzcie w te lwie oczka i… spróbujcie im odmówić 😉

Przepełniona słodyczą, lekkością i puszystością jak najmilszy i najukochańszy kocyk z dzieciństwa – taka jest nowość z @mediarodzina.wydawnictwo „Zamknij oczka. Książka do zasypiania” Lori Haskins Houran. Tylko uwaga! Ona może odurzyć słodyczą. Ciepło i przyjemność, jaką roztacza wokół siebie sprawia, że można się rozpłynąć jak czekoladka w dłoni dziecka.

Książka otula niczym biała kołderka. Uspokaja bielą i skupia uwagą na poszczególnych zwierzętach, które stają się jej bohaterami. Tekstu jest niewiele. Skrywa się w nim prostota i przekora, bo wbrew pozorom ta książka nie namawia do zaśnięcia, a szuka rozwiązań co zrobić, aby tego uniknąć. Mały fortel, a może utulić niejednego malucha do snu.

Jej największym atutem są uroczo czarujące ilustracje Sydney Hanson. Skupiają uwagę, rozczulają i aż proszą się o dotknięcie, kłaskanie i mizianie. Tyle w nich rozkoszy, że można w niej utonąć wpadając w objęcia Morfeusza. Po takiej dawce piękna z pewnością ma się piękne sny 😊

Idealna już dla maluszków, a że książki nie mają górnej granicy wiekowej, to i dorośli zażyją odrobiny szczęścia z kontaktu z nią.

Przepełniona słodyczą, lekkością...

Wspaniała minimalistyczna książka. Piękna historia do zasypiania, która wprowadza malucha w błogi spokój. Treść jest przyjemna, a ilustracje są słodkie. Zwierzątka na nich przedstawione wyglądają na mięciutkie, aż chce się wtulić i zamknąć oczy.
Także uważajcie, bo nawet dorosłym może się przymknąć oczko 😅

Także uważajcie, bo nawet dorosłym może się przymknąć oczko 😅

Tytuł Zamknij oczka jest wyjątkowo trafiony, bo książka jest idealną lekturą przed snem. Jak już zdradza napis na okładce, jest to książka do zasypiania, dlatego nie ma w niej wartkiej fabuły i szalonych zwrotów akcji. Jest za to dużo małych i uroczych zwierzątek, które są już baaardzo zmęczone i zdecydowanie potrzebują już snu.

Książka posiada prostą warstwę tekstową, są to najczęśniej jedno-dwa krótkie zdania oraz ilustrację. Ich autorką jest Sydney Hanson, rysunki są wyjątkowo mięciutkie, milutkie i przytulaśne…

Zamknij oczka, to świetna wyciszająca lektura, która aż prosi o przykrycie kołderką, przytulenie się do rodzica i odpłyniecie do krainy snów. Obserwując moją młodszą córkę, uważam, że jest idealna dla dzieci w wieku 2+. Jej ulubioną stroną jest ziewający kotek, dlatego żałuję, że nie ma w niej więcej ziewania. Książka posiada poręczny, kwadratowy format, twardą oprawę oraz miękkie strony.

Książka posiada prostą warstwę tekstową, są...

Na przeciw problemom z usypianiem maluchów wychodzi wydawnictwo Mediarodzina wraz z uroczą książeczką autorstwa Lori Haskins Houran "Zamknij oczka".

Autorka na przekór powszechnie ustalonym zasadom proponuje zupełnie niestandardowy pomysł na wyciszenie przed snem. Pomysł banalny i równocześnie genialny w swojej prostocie, bo czemu nie iść innym schematem i zamiast nachalnie namawiać dziecko do spania przewrotnie opowiedzieć mu o tym co robić by nie zasnąć? Przecież to właśnie zakazany owoc smakuje najlepiej🙂

Dlatego w żadnym wypadku nie myślcie o miłych, puchatych i mięciutkiech rzeczach. Wystrzegajcie się słodkich szczeniaczków, lisków zwiniętych w kulkę, kudłatych owieczek i śpiących, wtulonych w siebie wyder. Zapomnijcie o wszystkim co senne, przytulne i milusie.

Całości dopełniają ciepłe ilustracje autorstwa Sydney Hanson. Śpiące, wtulone w siebie zwierzątka są niezaprzeczalnie pełne uroku, ich widok sprawiają, że dzieci wyciszają się jeszcze bardziej, stają się spokojniejsze, a ich oczka coraz bardziej się kleją. Czego więcej oczekiwać od lektury na dobranoc?

"Zamknij oczka" od @mediarodzina to najsłodsza książka jaką widziałam ❤
Już z samej okładki dowiadujemy się, że jest to książka do zasypiania, czyli wieczorny must have👍
Co zrobić gdy nie chce nam się spać? Najlepiej otoczyć się milusimi, słodziutkimi i puchatymi maluchami, dzięki którym oczka same będą się kleić. Dzięki przepięknym ilustracjom i niewielkiej ilości tekstu książka świetnie wycisza i kołysze do snu. Syn uwielbia obserwować słodkie, tulące się do siebie wydry ❤ znajdziemy tu też pewną dozę humoru, dzięki czemu książka staje się jeszcze bardziej przyjemną lekturą.

"Zamknij oczka" od @mediarodzina to najsłodsza książka jaką widziałam ❤

Co zrobić, gdy dzieci zamiast spać brykają dalej? Wieczorne czytanie? Jak najbardziej, ale z odpowiednią lekturą.

Milusie i puchate zwierzaki, tulące się do siebie, słodkie pyszczki, senne oczka, czyli wszystko to, co sprawia, że mamy ochotę powiedzieć przeciągłe "Awwww", położyć się na podusi i okryć ulubionym kocykiem.

Niewielka ilość zabawnego tekstu, absolutnie słodkie i czarujące ilustracje wprowadzające w senny klimat to idealne połączenie na lekturę na dobranoc. To książka, po którą dzieci będą sięgać z największą przyjemnością.

Niewielka ilość zabawnego tekstu, absolutnie...

• Biblioteka 2022 Martyna
  • Współpraca

Dodaj cytat z książki Zamknij oczka