Zaradnik życiowy

Okładka książki Zaradnik życiowy Erin Zammett Ruddy
Okładka książki Zaradnik życiowy
Erin Zammett Ruddy Wydawnictwo: Czarna Owca poradniki
poradniki
The Little Book Of Life Skills: Deal With Dinner, Manage Your Email, Make A Graceful Exit, And 152 Other Expert Tricks
Czarna Owca
2022-05-18
2022-05-18
Ryszard Oślizło
poradnik

Bardzo rzadko sięgam po poradniki, jakoś ich nie lubię. Te wszystkie porady, których i tak później nie stosuję bo uważam, że i tak jednak nic nie zmienią w moim życiu. Jednak czasem jest coś takiego, że pewne poradniki mnie przyciągają. Dlaczego akurat te konkretne? Nie mam pojęcia. Właśnie tak było w sytuacji gdy zobaczyłam opis i okładkę "Zaradnika życiowego" pomyślałam, że muszę go przeczytać. Czy była to dobra decyzja?
"Zaradnik życiowy" Erin Zammett Ruddy to w zasadzie spis porad dla kobiety w każdej dziedzinie życie. W zasadzie taki pamiętnik złotych myśli. Rozdziały podzielone na pory dnia i obowiążki praktycznie każdej kobiety. Czego my tu nie znajdziemy:

Rozdział 1: Obudź się i przygotuj na nowy dzień
Rozdział 6: domowe obowiązki to drobiazg
Rozdział 7: Sprzątaj, myj i czyść
Rozdział 8: Zostań złotą rączką
Rozdział 9: Pora na obiad lub kolację
Rozdział 10: Jak być dobrą panią domu (i gościem)
Rozdział 11: Zadbaj o siebie
Rozdział 12: Wzmocnij siebie
Rozdział 13: Wzmocnij swoje relacje
Rozdział 14: Zakończ dzień mądrze
Każdy rozdział to kilka różnych porad od wielu ekspertów z różnych dziedzin. Wszystko jest fajnie i przejrzyście opisane. Na początku każda porada opisana jest w punktach tak aby było przejrzyście. Następnie kilka słów o ekspercie/ekspertach, a w niektórych przypadkach dodatkowe wyjaśnienie danego zagadnienia. Znajdzie się też i bonusik ;)
Powiem Wam, że taki sposób bardzo mi się spodobał. Wiecie...nie ma tego nudnego pisania o każdym zagadnieniu. Przeważnie po kilku zdaniach taką książkę odkładałam. Tutaj jest inaczej...wszystko zwięźle i w skrócie. Nawet mogę przyjrzeć się ilustracjom jak na przykład prasować koszulę (jak ja tego nie cierpię)
Całość w pięknym wydaniu i myślę, że spokojnie można byłoby wręczyć taki zaradnik komuś kto lubi czytać poradniki.
Jak dla mnie książka świetna i kilka porad sprawdziłam i zaczynam wprowadzać je w życie.

Autorka zawarła w tym poradniku wiele mega przydatnych rad o organizowaniu sobie podstawowych czynności. Które mają nam usprawnić i przede wszystkim ułatwić funkcjonowanie w świecie w którym wszyscy ciągle gdzieś się śpieszymy. Oczywiście to niezbędnik dla tych, którzy chcą się zorganizować, pracować wydajniej i skuteczniej się zrelaksować.
Zastanówcie się ile razy po wyjściu z domu cofacie się bo czegoś zapomnieliście, albo czy żelazko wyłączyliście? ;)
Autorka udowadnia, że wystarczy przemyślane podejście, drobiazgowość i schematyczność aby pozbyć się złych nawyków. W jej książce znajdziemy wiele rad i podpowiedzi od pobudki i porannego wstania, poprzez naukę tankowania samochodu, opieki nad roślinami doniczkowymi czy odpowiedniego pisania e-maili (w dzisiejszych czasach pracy zdalnej jak się okazuje to dla niektórych spore wyzwanie) aż po organizowanie sobie pracy zdalnej w domu.
Myślę, że jest to odpowiednia książka dla osób które chcą w jakimś stopniu uporządkować sobie plan dnia, natomiast nie wiedzą od czego zacząć. Ten poradnik jest na pewno kluczem do jakiegoś sukcesu, przynajmniej w moim przypadku. Natomiast najbardziej spodobało mi się, że jest pisana prostym językiem, punkt po punkcie co ułatwia zadanie. Jestem zadowolona, że na tą książkę trafiłam. Już wprowadziłam wiele nieskomplikowanych i prostych porad dzięki którym spokojnie wychodzę do pracy i już nie biegnę na pociąg jak to czasem bywało.

Zastanówcie się ile razy po...

Pierwsze, co bardzo mi się spodobało w tej pozycji, to tytuł i okładka. Piękna twarda oprawa robi wrażenie, a środek też jest bardzo ładnie skomponowany.

Co znajdziecie w tym poradniku - zaradniku? Otóż ponad 150 cennych i praktycznych wskazówek, jak radzić sobie z codziennymi zadaniami. Nie musicie zaglądać do Internetu i szukać tam potrzebnych Wam informacji, wystarczy zerknąć na spis treści i już macie gotowe rozwiązania.

Rozdziały dzielą znajdujące się tu porady na ciekawe, życiowe działy. Pierwszy z nich to „Obudź się i przygotuj na nowy dzień”, a ostatni to„Zakończ dzień mądrze”. W między czasie dowiecie się, jak naładować akumulator, który zrobił Wam psikusa na mieście - to akurat niedawno mi się przydarzyło i powiem Wam, że warto wiedzieć, jak podłączyć kable. Ponadto poznacie najlepsze metody, jak pakować zakupy, załadować zmywarkę czy wyprasować koszulę. Wszystko napisane i skomponowane w taki sposób, aby oszczędzić czas i być jak najbardziej produktywnym.

Książka jest napisana bardzo przystępnie, ciekawie i okraszona sprawdzonymi podpowiedziami ekspertów. Każda rada jest stworzona na podstawie rozmowy ze specjalistami w danej dziedzinie.

Oto kilka wskazówek, które szczególnie przypadły mi do gustu:
- Nie daj sobie przeszkadzać
- Praca zdalna
- Kupuj tylko to, po co przyszłaś
- Jak usuwać plamy
- Jak poskładać prześcieradło z gumką
- Jak elegancko nakryć do stołu
- Jak zapakować prezent
- Wchodź do pokoju pewnym krokiem
- Przestań się zadręczać myślami o tym, co może się stać - to coś dla mnie.
I jeszcze wiele więcej…

Poradnik jest skierowany do kobiet, jest sporo na temat makijażu i prac, które najczęściej wykonują właśnie one. Ale jestem zwolenniczką dzielenia się obowiązkami, więc panowie też mogą skorzystać z wielu zawartych tutaj rad.

Uważasz się za osobę zaradną i ogarniającą życie? Wiesz jak zaczynać dzień z pozytywnym nastawieniem? Potrafisz przejechać skrzyżowanie równorzędne z czterema znakami stop? Panujesz nad swoją skrzynką odbiorczą i wiesz jak prawidłowo siedzieć na krześle? Jesteś mistrzem w wyznaczaniu sobie celów i nie boisz się prosić szefa o podwyżkę? 😎

Nawet jeżeli na większość tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, nie oznacza to, że ta książka nie jest dla ciebie! Ja też myślałam, że z moim bagażem doświadczeń nie będzie mnie łatwo zaskoczyć byle poradnikowi. A jednak! Okazuje się, że jest wiele rzeczy, o których nie miałam pojęcia, lub moje przekonanie było błędne. 🙈

Erin Zammett Ruddy od wielu lat pisze artykuły do czasopism lifestyle’owych, dzieląc się z czytelniczkami poradami najlepszych ekspertów w danej dziedzinie. Tworząc dla nas tę książkę, również bazowała na doświadczeniu ekspertów. Jest to zbiór przydatnych wskazówek życiowych różnej rangi – od prostych zagadnień życia codziennego, poprzez elementy biznesowej etykiety, do zasad medytacji i technik relaksacyjnych. Każda z porad opatrzona jest nazwiskiem eksperta w danej dziedzinie, słowem komentarza od samego znawcy oraz bonusem lub ciekawostką. 🤓

Założę się, że każdy z Was znajdzie w niej coś, czego dotąd nie wiedział lub nie praktykował, a wiedza ta w jakimś stopniu odmieni jego życie (a na pewno je ułatwi). Ja osobiście zaznaczyłam wiele fragmentów, ale jest kilka wyjątkowych, które na pewno zapamiętam i wdrożę w codziennym życiu. Wśród nich znalazły się podpowiedzi
❓co zrobić gdy padnie akumulator w samochodzie,
❓ jak tworzyć bezpieczne hasła i łatwo je zapamiętać,
❓jak zadbać o rośliny podczas urlopu,
❓jak robić smoothie na zapas, by zaoszczędzić czas.

Moim absolutnym mistrzem jest porada na temat rzeczy, wydawałoby się, przyziemnej - którą kabinę w toalecie publicznej wybrać. Okazuje się, że przez całe życie podchodziłam do tego błędnie!
Polecam, polecam, polecam! Na pewno nie raz do niej wrócę.

Nawet jeżeli na większość tych...

Coraz szybsze tempo życia, coraz więcej obowiązków, coraz dłuższe godziny pracy sprawiają, że pozostaje nam coraz mniej czasu na czynności, które same w sobie nie są naszym celem, ale mogą nam uprościć, uprzyjemnić życie czy też są elementem naszego funkcjonowania. Niegdyś to nasi rodzice czy dziadkowie wprowadzali nas w świat tych praktycznych czynności, natomiast obecny trend jest odwrotny – robią oni zwykle wszystko, by nie spadły one na nasze barki, byśmy zajęli się raczej nauką czy robieniem szeroko rozumianej kariery. Rezultat jest taki, że przerasta nas złożenie prania, kompletnie nie wiemy, jak gotuje się ziemniaki, o dbaniu o rośliny już nawet nie mówiąc.
Oczywiście w dobie powszechnego dostępu do sieci, możemy w kilka chwil wyszukać informację na temat tego, w jaki sposób dbać o siebie, prowadzić perfekcyjny dom czy nawet wyremontować mieszkanie, jednak ilość tych informacji na dany temat potrafi nas przytłoczyć. Ponadto nie mamy czasu, by godzinami zgłębiać zawartość blogowych wpisów czy artykułów, tudzież oglądać filmiki instruktażowe. Do tego dochodzi jeszcze brak pewności, czy prezentowane informacje są rzetelne, wszak w Internecie każdy może być twórcą treści.
Jak zatem przebrnąć przez ten gąszcz informacji wynosząc wiedzę na dany temat? Jak poradzić sobie w tych trudnych czasach z obciążeniem wynikającym z nadmiaru rzeczy, bodźców i dobrych rad? Jak nie tracić czasu na wyszukiwanie danych na temat czynności, które mają pomóc nam ten czas zaoszczędzić, a właściwie lepiej nim gospodarować bądź których celem jest poprawa jakości naszego życia? Wystarczy sięgnąć po książkę pt. „Życiowy zaradnik”, czyli publikację Wydawnictwa Czarna Owca, autorstwa Erin Zammett Ruddy, która pozwala nam zaledwie w kilka minut zorientować się w temacie, dokonać wyboru dotyczącego podjęcia się wykonania danej czynności, po czym zrobienia czegoś według ścisłego planu. Dzięki temu poradnikowi nie tylko zaoszczędzimy czas poświęcony na przeszukiwanie sieci, ale również poprawnie wykonamy wiele czynności. Dzięki temu cieszyć się będziemy dobrym zdrowiem, zgrabną i zadbaną sylwetką, bez problemów zaczniemy funkcjonować w bliższym i dalszym otoczeniu, a kto wie, może nawet odkryjemy swoje pasje, wywalczymy podwyżkę i uwolnimy się od toksycznych relacji.
Książka składa się z czternastu rozdziałów, zaś każdy z nich z kilku lub kilkunastu tekstów, z których każdy rozwiązuje konkretny problem, daje pewną radę. Rozdziały dotyczą min. pobudki i przygotowania się na nowy dzień, przemieszczania się, poprawy efektywności pracy, lepszej organizacji związanej z prowadzeniem domu i utrzymaniem go w czystości, a także drobnych napraw. Nie brak tu również rozdziałów poświęconych trosce o własne zdrowie (medytuj, nie daj się chorobie, utnij sobie drzemkę) czy urodę (jak się malować, jakiego kremu używać),a także o własny rozwój w tym wzmocnienie w siebie poprzez m.in. wyznaczanie jasnych celów czy podejmowanie bardziej świadomej decyzji.
Każdy z tych tekstów (rad) posiada jasno określony tytuł i wyraźną strukturę: sposób postępowania krok po kroku, następnie komentarz ekspertki, następnie wyjaśnienie i drobny bonus rozszerzający temat, dający radę dotyczącą tego, jak osiągnąć w danej kwestii jeszcze więcej. Szerokie spektrum poruszanych tematów, począwszy od techniki składania prześcieradła z gumką, poprzez przygotowanie idealnej jajecznicy, tankowania, ładowania akumulatora, dbania o siebie, aż po odpuszczanie innym i zadbanie o dobry sen sprawia, że książka doskonale sprawdza się w wielu sytuacjach i po prostu ułatwia życie. A jej przyjemna dla oka forma graficzna jest tu tylko bonusem.

Żyjemy w natłoku różnych spraw i obowiązków. Chcemy zrobić ale przy tym się nie narobić a czasem pomimo szczerych chęci zamiast iść do przodu, stoimy w miejscu. Nie raz przydałaby się mama lub babcia z dobrą radą i wypróbowanymi sposobami.

Poradnik, o którym dziś mowa, zawiera ponad sto pięćdziesiąt instrukcji napisanych w postaci zrozumiałych i łatwych do wykonania kroków. Dzięki niemu obudzimy się i z energią wejdziemy w nowy dzień, zdążymy na czas, zorganizujemy efektywnie dzień w pracy oraz w domu, zorganizujemy przyjęcie czy zadbany o swoje ciało i ducha. Domowe obowiązki okażą się drobiazgiem a my będziemy mieć więcej czasu na relaks.

Maksymalne rezultaty przy minimalnym wysiłku, to marzenie każdej z nas oraz dewiza autorki. Oczywiście można szukać w Internecie idealnych rozwiązań ale znowu stracimy czas i nie wiemy czy faktycznie ułatwią nam życie. Książka jest takim niezbędnikiem, w którym znajdziemy porady ekspertów, najlepszych z najlepszych w swoich dziedzinach. Niektóre z nich są tak banalnie proste, że zastanawiałam się czemu wcześniej na nie nie wpadłam. Cóż, człowiek uczy się przez całe życie a jeśli ma do tego dobre narzędzia to już jest prosta droga do sukcesu.

Chyba każdy z nas ma takie chwile, że nie ogarnia własnego życia. U niektórych jest to okres przejściowy, u innych trwa dłuższy czas i w takich właśnie momentach przydałby się magiczny przepis na uporządkowanie swojej codzienności. ✨

Na przeciw tym potrzebom wyszła Erin Zammett Ruddy, która stworzyła „Zaradnik życiowy”. Książka jest niczym innym jak zbiorem gotowych sposobów na radzenie sobie z rzeczami, które sprawiają nam kłopot. Czy te rady są przydatne? Tak i nie. Wszystko zależy od tego jak wysoki poziom trudności sprawiają Wam wymienione wyżej rzeczy. Ja najbardziej namiętnie czytałam instrukcję o tym jak utrzymać rośliny doniczkowe przy życiu 🪴Wstyd się przyznać ale z tym mam od zawsze problem 🫣

Książka jest pięknie wydana, co sprawia że chętniej się po nią sięga. Dużą zaletą jest także to, że autorka wzbogaciła lekturę o opinię ekspertów na temat poszczególnych czynności, dzięki czemu możemy nabrać większego zaufania co do jakości wymienionych porad. Okładka i całokształt bardzo na plus 🫶🏼

"Zaradnik życiowy" to ciekawie wydana książka z nieco bardziej i nieco mniej ciekawymi poradami. Są rzeczy, które warto wcielić życie chociażby dla własnego komfortu. Nikt z nas nie lubi utrudniać sobie życia, zwłaszcza podczas domowych porządków, prawda? Tutaj znajdziemy kilka rad, które z pewnością ułatwią sprawę. Rozdziały są krótkie i treściwe przez co jasne do zrozumienia. Myślę, że książka bardziej nadaje się dla osób wchodzących w dorosłe życie, jednak każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

"Zaradnik życiowy" to pięknie wydana książka w trochę mniejszym formacie.
Całość podzielona jest na poranek, wyjscie z domu, pracę, organizację i porządki domowe, posiłki a także zdrowy egoizm czyli dbanie o siebie. Każdy z rozdziałów podzielony jest na poszczególne zadania. A te na podpunkty, wyjaśnienia, rady eksperta i bonusy.
Niektóre z tych rad na pewno wcielę w życie (składanie prześcieradła z gumką),niektóre zupełnie mnie nie dotyczą. A niektóre mnie zszokowały
Dlaczego? Bo są tak oczywiste, że są skierowane chyba tylko do osób, które naprawdę nie odnajdują się w rzeczywistości. Autorka bazuje na wiedzy ekspertów w danych dziedzinach. I to, co jest naprawdę ważne to umiejętność dbania o siebie, relaksu, bez samobiczowania. Od tego powinniśmy zacząć, ponieważ majac dobre samopoczucie łatwiej ogarnąć całą resztę. Po książkę można sięgać wyrywkowo, rozwiązując dany problem lub szukając pomocy w tym, w czym najlepsi nie jesteśmy.
Czy mnie zachwyciła? Nie. Czy uważam to za pozycję obowiązkową w domu? Nie. Ale nie neguję faktu, że niektórzy naprawdę z tej książki skorzystają. Zanim kupicie polecam zapoznać się w księgarni i zadecydować.

"Zaradnik życiowy" to pięknie wydana książka w trochę mniejszym formacie.
Niektóre z tych rad na pewno wcielę w życie...

Ciekawy pomysł na stworzenie książki z poradami z różnych kategorii tematycznych od dobrego rozpoczęcia dnia, poprzez szukanie pracy, rozwój osobisty, sprzątanie, organizację czasu, aż po gotowanie, prasowanie, urządzanie domu i dobre zakończenie dnia. Rozdziały nie są bardzo rozbudowane, ale są napisane prosto i klarownie. Myślę, że ta pozycja będzie idealna dla osób wchodzących w dorosłe życie.

• Poradniki
  • Sprzedane
  • .2022
  • Samodzielne
  • Przetłumaczone

Dodaj cytat z książki Zaradnik życiowy