Popik i jego wielkie przygody. Nie taki tygrys straszny

Okładka książki Popik i jego wielkie przygody. Nie taki tygrys straszny Aniela Cholewińska-Szkolik
Okładka książki Popik i jego wielkie przygody. Nie taki tygrys straszny
Aniela Cholewińska-Szkolik Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Popik i jego wielkie przygody opowiadania, powieści dla dzieci
48 str. 48 min.
opowiadania, powieści dla dzieci
Popik i jego wielkie przygody
Zielona Sowa
2022-05-18
2022-05-18
48 min.

Bardzo przyjemne historie o Misi i jej piesku Popiku.

Bardzo przyjemne historie o Misi i jej piesku Popiku.

Wszystkie dzieci uwielbiają zwierzęta, a spora ich część kocha psiaki. My zdecydowanie jesteśmy totalnymi psiarzami ! 🐕🐕

" Nie taki Tygrys straszny. Popik i jego wielkie przygody" Aniela Cholewińska-Szkolik

Poznajcie zatem Popika małego teriera, który jest wiernym przyjacielem weterynarz Misi znanej z serii książek „Misia i jej mali pacjenci”.
Jest to zabawny, mały piesek, który rozbawi swoich czytelników. Jak każdy psiak uwielbia jeść, więc lepiej nie pozostawiać swoich smakołyków w zasięgu jego mordki !

Popik jest bardzo ciekawy świata, z całą pewnością na nudę narzekać nie może ! Wokół niego zawsze wiele się dzieje 😃

Nasz mały bohater poprzez swoją ciekawość często wpada w tarapaty !🐕wyląduje w truskawkach przybierając przy tym kolor czerwieni, 🐕będzie miał chrapkę na tortillę z parówką, która ostatecznie ozdobi jego futerko,
🐕a goniąc za wiewiórką czeka go kąpiel w rzece !

Przygody Popika są niezwykle ciekawe i zabawne, z całą pewnością oczarują małych czytelników 😊

Książka składa się z 5 historii . Okładka jest w twardej oprawie, całość została okraszona barwnymi ilustracjami, które wprost zachwycają. Muszę przyznać, że to właśnie one urzekły mnie najbardziej 😃

Polecamy fanom psiaków i nie tylko 😊🐕

Jest to zabawny, mały...

Świat bez czworonogów zdecydowanie byłby nudny. 🐕
Wnoszą radość, śmiech a do tego uczą obowiązku i empatii nawet wobec tych najmniejszych.🐶

Poznajcie wyjatkowego pieska, który rozbawia swoim szaleństwem maluchy i trochę starsze dzieci.
"Popik i jego wielkie przygody" to genialna seria stworzona przez Anielę Cholewińską-Szkolik w zespole z ilustratorką Agnieszką Filipowską, które są niejako uzupełnieniem istniejącej już serii o Misi, wydanej przez @wydawnictwo_zielona_sowa
💚
Niewielki, zabawny, twórczy.
Tak po krótce można opisać tytułowego Popika, białego terierka, wiernego towarzysza Misi, który w tym cyklu opowieści przeżywa ogrom własnych przygód.
Każda kolejna książka to zbiór kilku historii, które miały okazję przydarzyć się naszemu bohaterowi.

Pierwsza z części, "Nie taki tygrys straszny" to bazujące na niewątpliwym uroku osobistym Popika, który nie tylko pozna nowych przyjaciół- Muszkę i Tygryska, ale także będzie ofiarą kilku nietypowych psich wypadków.
Życie psa nie zawsze trwa w blogim lenistwie a przynajmniej ten konkretny bohater zdecydowanie preferuje zabawy, a jeśli odpoczynek... To w ciszy i spokoju, z naciskiem na to drugie.😊

Kolejna, "Apetyt na kolory " również nie zawodzi! Jak widać na okładce Popik równie bardzo jak ja uwielbia kolorystyczne szaleństwo... 😂
Okazuje się jednak, że nie tylko to!
Ta część zdecydowanie spodobała się mojej córce. ❤️

Bardzo podoba mi się prostolinijna narracja opowieści.
Pojawia się baczny obserwator, który skrzętnie opisuje trwajace przygody, występujące emocje czy myśli bohaterów.
Nie ma tu miejsca na nieuprzejmy ton wypowiedzi, podkreślona jest natomiast otwartość i chęć pomocy, która ma szansę skłonić malucha, który czasem nie potrafi jeszcze uporać się z niektórymi sprawami jak o tą pomoc można prosić.

Kolory, język, przesłanie i jeden z najbardziej uroczych bohaterów dziecięcej literatury to przepis na naprawdę dobrą lekturę.
Z całego serca polecam je każdemu małemu entuzjaście czworonożnych przyjaciół.
Kto wie, może i Popik zostanie u Was na dłużej.

Świat bez czworonogów zdecydowanie byłby nudny. 🐕

Każde kochające książki i zwierzęta dziecko w Polsce zna serię Anieli Cholewińskiej-Szkolik pt. „Misia i jej mali pacjenci”. Jednym z jej bohaterów jest uroczy, biały terier o imieniu Popik, który nie tylko pomaga dziewczynce w prowadzeniu kliniki dla zwierząt, ale również często sam ładuje się w tarapaty, który w maju br. doczekał się swojego własnego cyklu książkowego pt. „Popik i jego wielkie przygody”.
Pierwszy tom nowego, poświęconemu przede wszystkim nieco pechowym potyczkom ze światem małego, uroczego i ciekawskiego psiaka nosi tytuł „Nie taki Tygrys straszny” i składa się z pięciu, bogato ilustrowanych przez Agnieszkę Filipowską opowiadań. Są one sporo krótsze od tych poświęconych Misi – słów jest wyraźnie mniej, zastępują je rysunki przy których nie można przejść obojętnie. Jest kolorowo i bardzo dynamicznie, ponieważ terier jest młodym i ruchliwym zwierzątkiem. Odzwierciedlają to również jego wielkie przygody, do których należy: taplanie się w nielubianych przez pieska owocach, puszczanie latawca, spotkanie z Tygrysem, najprawdziwszym pogromcą kuchennych doniczek, polowanie na zdrową, kolorową i parówkową tortillę oraz zabawa w berka z pewną rudą mieszkanką lasu. Brzmi dobrze? Jest jeszcze lepiej, bo autorka potrafi i lubi pisać książki skierowane do dzieci. Stworzony przez niego świat jest bezpiecznym i kolorowym miejscem. Nikt na nikogo nie krzyczy, wszyscy są dla siebie życzliwi i pomocni oraz chętnie spędzają ze sobą czas. Zwierzęta nie są niczyja własnością, mają jedynie opiekunów, co jest zaznaczone w krótkim opisie występujących w zbiorze postaci. W takim świecie chciałabym żyć i takie książki, jak 1. Tom wielkich przygód Popika, chciałabym czytać. Oby 2. tom wyszedł jak najszybciej, bo czekam na niego z niecierpliwością.

„Popik i jego wielkie przygody. Nie taki Tygrys straszny” to przeurocza książka o perypetiach białego teriera, pieska Misi (którą możecie znać z serii „Misia i jej mali pacjenci”). Wydanie jest naprawdę ładne, twarda oprawa, piękne ilustracje i dobrze rozłożone w stosunku do tekstu, lekko śliski matowy papier. Książka składa się z pięciu rozdziałów, a w każdym z nich nasz bohater wpada w jakieś tarapaty. Nie możemy się doczekać kolejnych części przygód Popika.

Czy znacie Popika? Ten wesoły, biały terierek, to piesek Misi. Bohaterki znanej z książek Anieli Cholewińskiej - Szkolik, serii opowiadającej o Lipowej Klinice weterynaryjnej, w której Misia i Popik opiekują się zwierzętami.

To znana i bardzo lubiana przez małych czytelników seria. Zaledwie kilka dni temu miała swoją premierę książka zapowiadająca nowy cykl, której bohaterem będzie właśnie Popik.

To gratka nie tylko dla fanów Misi ale także wszystkich tych, którzy chcieliby poznać Lipową kilnikę dla zwierząt.

Książka ukazała się nakładem. @wydawnictwo_zielona_sowa Znajdziecie w niej znajome z Misi, urocze ilustracje oraz 5 opowiadań.

Bohaterem każdego z nich jest Popik i możecie mi wierzyć, jego przygody czyta się z zapartym tchem.

Popik musi na przykład zmierzyć się z kotem o imieniu tygrys, wyruszyć w niebezpieczną pogoń za wiewiórką, czy pomóc Misi rozwiązać problem z bursztynem.

Więcej przygód czeka na Was w książce. Przeczytajcie, jestem pewna, że Popik podbije Wasze serca.

• EmpikGO
  • Dziecięce 2023 (biblioteka)
  • Cztery 🐾 dla 👧👦
  • Dziecionkowe
  • Dla Hani
  • Misia i jej mali pacjenci
  • L-owe

Dodaj cytat z książki Popik i jego wielkie przygody. Nie taki tygrys straszny