Majka i Łapa

2023-06-28
32 min.
Anna Czernow

Okładka książki Koniec z Mileną? Pija Lindenbaum, Per Nilsson
Koniec z Mileną? Pija Lindenbaum, Pe...
Okładka książki Na zawsze Milena Pija Lindenbaum, Per Nilsson
Na zawsze Milena Pija Lindenbaum, Pe...
Okładka książki Inny niż wszyscy Pija Lindenbaum, Per Nilsson
Inny niż wszyscy Pija Lindenbaum, Pe...
Okładka książki Zakochałem się w Milenie Pija Lindenbaum, Per Nilsson
Zakochałem się... Pija Lindenbaum, Pe...

🦋 "Majka i Łapa" to książka, która w zabawny sposób opowiada o przygodach bohaterów, zapraszając dzieci do świata pełnego humoru i niespodzianek. Fabuła skupia się na wyjątkowej relacji między Majką a jej pieskiem Łapą, co stanowi serce opowieści.

Książka doskonale balansuje między momentami śmiechu a chwilami wzruszenia, oferując czytelnikom niezapomniane przeżycia. Warto polecić "Majkę i Łapę" jako fascynującą lekturę, która nie tylko rozwija wyobraźnię, ale także uczy o wartości przyjaźni ze zwierzętami oraz podkreśla podobieństwa i różnice. Czytanie to sama przyjemność.

Czy pies i dziecko pod jednym dachem mogą żyć w zgodzie?
Poznajcie Majkę i Łapę bohaterów książeczki szwedzkiego pisarza Pera Nilssona. Zabawy i psikusy dwójki bohaterów zilustrowała Lisen Adbage, a przetłumaczyła na język polski Anna Czernow.
Majka kocha Łapę, a Łapa kocha Majkę. Czasami w zabawie zamieniają się rolami , a czasami przedmiotami i tak: Majka pija z miski, a Łapa pija ze szklanki, Łapa biega ze smoczkiem, a Majka z gryzakiem, Majka leży na legowisku, a Łapa na łóżku dziewczynki. Czasami kłócą się o jakiś przedmiot i każde ciągnie w swoją stronę. Majka woła: Nie, nie! Łapa szczeka: Hau! Hau!
Wspólnie kopią dołki w piaskownicy, myją łapko-rączki po zabawie i zasypiają zmęczone po całym dniu wspólnych zabaw. Majka i Łapa to najlepsi kumple. Jutro znów rozpoczną dzień od wspólnych żartów i harców.
Relacja psa z dzieckiem może być czymś najpiękniejszym na świecie, jeśli będzie oparta na wzajemnej bliskości i szacunku.
Gorąco polecam małym miłośnikom czworonogów 🐕❤️

Czy pies i dziecko pod jednym dachem mogą żyć w zgodzie?

Majka i Łapa to najlepsze przyjaciółki. Obie mają swoje łóżeczka, piją wodę i bawią się zabawkami. Chodzą na spacery i kopią w piaskownicy. Po zabawie myją łapki a na koniec długiego dnia idą spać. Majka i Łapa mają wiele wspólnego. Są do siebie bardzo podobne ale też wiele je różni. Lubią naśladować swoje zachowanie i z ciekawością poznają siebie nawzajem.

"Majka i Łapa" to książka o której nie trzeba się rozpisywać, ją po prostu trzeba przeczytać i tyle. W tak krótkiej książeczce dla dzieci zauważymy wiele podobieństw ale też i różnic. Relacja Majki i jej pieska została przedstawiona w zabawny i przewrotny sposób. Książeczka w twardej oprawie, liczy zaledwie kilkanaście stron. Tekstu na każdej stronie jest niewiele, to raptem jedno zdanie dlatego jest idealna nawet dla tych najmniejszych dzieci. Muszę przyznać, że przyciągnie do siebie również te dzieciaki, które rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem. Nie będą mieli żadnego problemu z przeczytaniem tekstu. Jeżeli znacie twórczość Lisen Adbage ilustracje zawarte w książce nie będę dla Was nowością. Jej kreska idealnie pasuje do tej historyjki. "Majka i Łapa" to zabawna historyjka ukazująca jak wygląda relacja między dzieckiem a psem. Polecam!

"Majka i Łapa"...

Majka i Łapa to krótka opowieść o relacji między dzieckiem, a psem. Bardzo fajnie przedstawiona w zabawny sposób. Mojemu synkowi bardzo się spodobała i jeszcze nie widziałam, żeby inna historyjka tak go bawiła 😄.
~
Majka i Łapa zamieniają się rolami!

Zamieniają się łóżkami, naczyniami i swoimi niezbędnikami 🙈. Codzienne perypetie Mai i jej czworonoga sprawiają, że oboje pod koniec dnia padają z nóg 🙈.

Polecam 😊. My bawiliśmy się przy niej przednio.

~
Majka i Łapa zamieniają się rolami!

Niezwykła ,przekorna, pełna humoru książeczka dla dzieci. Duży format. Twarda okładka.
Ilustracje kolorowe . Kreska rozpoznawalna z daleka , mojej ulubionej ilustratorki Lisen Adbage .
Obrazki tej plastyczki nigdy nie są przesłodzone, postacie rzeczywiste i realistyczne, bez zbędnych upiększeń.
Jest coś w nich takiego , że przyciągają uwagę i idealnie pasują do treści.

Tekstu w książeczce jest mało , ale ilustracja mówi już nam wszystko.
Jest to opowiadanie o przyjaźni małej dziewczynki o imieniu Majka z wielkim psem, zwanym Łapą.
Historia sama w sobie byłaby normalna , gdyby nie to , że trochę dziwnie wygląda ta przyjaźń.
Dziecko chce jak najwięcej poznać zwyczaje psie, a z kolei psiak wyraźnie zaczyna dominować nad dziewczynką.
Jest to taka zamiana ról dziecko-pies. Coś w rodzaju challenge. Dziecko poznaje zwyczaje psie ,w sposób aż za bardzo dosłowny. Przykładem może być , że pies śpi w dziecięcej pościeli na łóżku dziewczynki, a ona sama w jego koszyku , okryta jego kocem.
Albo pies pije przy stole ze szklanki Majki, a dziewczynka z miski psiej na podłodze.

I takich przykładów znajdziecie i obejrzycie jeszcze mnóstwo tutaj. Nie zdradzam szczegółów.
Odkrywanie podobieństw i różnic tych dwojga czasami aż zamurowują człowieka.
Książka jest przewrotna.

Jako bajka , może jest to śmieszne. Ale mimo wszystko brak podstawowej higieny w całym opowiadaniu , przeraża mnie.
Znajduje tylko jedno przesłanie dla dzieci, że tak jak w tej książeczce nie należy nigdy postępować. Przyjaźń między zwierzęciem i człowiekiem tak, ale są pewne granice, które należy ustalić z dzieckiem , przed przyjęciem pod swój dach jakiegokolwiek zwierzaka.

Jest coś w nich takiego , że przyciągają uwagę i idealnie pasują do...

• Cztery 🐾 dla 👧👦
  • Dla szkrabów