Tschick

Okładka książki Tschick Wolfgang Herrndorf
Okładka książki Tschick
Wolfgang Herrndorf Wydawnictwo: Rowohlt Taschenbuch Verlag literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Rowohlt Taschenbuch Verlag
2010-01-01
2010-01-01
niemiecki

Książka opowiada o czternastoletnim chłopcu Maiku Klingenbergu. Mieszka on w Berlinie z rodzicami: mamą alkoholiczką, która co jakiś czas wyjeżdża na 4-tygodniowy odwyk oraz ojcem zajmującym się sprzedażą nieruchomościami. Maik na wakacje zostaje sam w domu. W szkole poznaje rosjanina Tschick'a, dokładnie Andrej Tschichatschow. Pewnego dnia Tschick zaproponował Maik'owi przejażdżkę przez Niemcy skradzionym autem. Chłopak się wacha, ale koniec końców oboje wyruszają w drogę.
Początek mnie nie wciągnął, ale po tym jak Tschick zaproponował wyjazd zaczęło zaczęło robić interesująco. Jest to ciekawa pozycja, pokazująca życie oczami dziecka.
Książka dostępna również po angielsku pod tytułem Why We Took the Car

• W innym języku