Najpiękniejsze polskie legendy

Okładka książki Najpiękniejsze polskie legendy praca zbiorowa
Okładka książki Najpiękniejsze polskie legendy
2022-01-20
48 min.
bajki dla dzieci legendy

"Najpiękniejsze polskie legendy"

W tej krotkiej, ale jakże pięknie wydanej książce poznamy 6 legend polskich.

"Smok Wawelski"
"Pan Twardowski"
"Toruńskie pierniki"
"O morskiej wodzie"
"Szewczyk Dratewka"
"Wars i Sawa"

Ignacy - podobają mi się rysunki w książce, są bardzo fajne, każda historyjka jest ciekawa, najbardziej podobała mi się o smoku i o tym, że ja też mogę pokonać smoka, mimo, że jestem mały! Każda bajka była fajna, ale ta ze smokiem najlepsza.

Leon - podobała mi się każda historia mogłem dowiedzieć się co było kiedyś, rysunki są bardzo ciekawe i fajne. Duże literki pozwalały mi śledzić tekst i sam próbowałem mamie pomóc z czytaniem. Najbardziej podobała mi się opowieść o Twardowskim i o tym, by uważać czego się chce, bo nie wszystko może być dobre. Wszystkie były fajne, takie przyjemne w słuchaniu.

Podsumowując dla mnie każda z tych legend miała pewne przesłanie, które my dorośli dostrzeżemy. Oczywiście, dzieci również dostrzegły niektóre i sami doszli do pewnych wniosków, co jeszcze bardziej mi się podoba w tej książce. Wiadomo nie obyło się bez pytań, więc ruszałam z odpowiedziami. Do tego książka wydana jest przepięknie, ilustracje zapierające dech i przyciągające wzrok małego obserwatora. Na dodatek litery, które są duże i wyraźne co pozwala młodym uczyć się literek i spokojnie śledzić tekst. 😊 Dla mnie rewelacja.

Perun zasłuchany i również szczeka, że poleca, w sam raz na chwilę leniuchowania i słuchania. (Jakby mógł w domu spałby cały dzień. 😅)

"Najpiękniejsze polskie legendy"

W tej krotkiej, ale jakże pięknie wydanej książce poznamy 6 legend polskich.

"Smok Wawelski"
"Pan Twardowski"
"Toruńskie pierniki"
"O morskiej wodzie"
"Szewczyk Dratewka"
"Wars i Sawa"

@mamcia_tomusio_lilusiowa
"Najpiękniejsze polskie legendy" to książka w twardej oprawie, która zawiera w sobie aż 6 polskich legend. Jestem zaskoczona, bo o ile większość z nich mniej więcej znałam. To całkowitą nowością i zaskoczeniem jest dla mnie legenda "O morskiej wodzie" .

Uwielbiam nasze polskie morze, plaże, a nigdy nie poznałam tej pięknej legendy o tym dlaczego woda w morzu jest słona.

Myślę, że każde dziecko powinno znać te legendy, to świetne historie zarówno do czytania w przedszkolu jak i w domu na dobranoc

@mamcia_tomusio_lilusiowa

Najpiękniejsze polskie legendy to zbiór kilku najpopularniejszych opowieści dla dzieci.
Dzięki tej książce poznamy Pana Twardowskiego, Smoka Wawelskiego, Szewczyka Dratewkę czy historię powstania toruńskich pierników.
Każda z opowieści niesie za sobą przesłanie lub morał.

Przepiekne, bogate ilustracje dopełniają te ciekawe historie idealnie.

Serdecznie polecamy na nadchodzące jesienne wieczory

Każda z opowieści niesie za sobą przesłanie lub morał.

Przepiekne, bogate ilustracje dopełniają te ciekawe historie idealnie.

Serdecznie polecamy na...

"Najpiękniejsze polskie legendy" to niezwykła książka, która przeniosi w świat pełen tajemnic i magii. To prawdziwa skarbnica polskiej kultury i tradycji, gdzie historia przeplata się z fantastyką, a ludowa mądrość przekazywana jest z pokolenia na pokolenie.

Każda legenda to nie tylko fascynująca historia znana od pokoleń, ale także morał i prawda życiowa. Czytając o Szewczyku Dratewce, który dzięki swojemu sprytowi wydostał się z opresji czy Panu Twardowskim, który zaryzykował duszę w umowie z diabłem, zastanawiamy się nad ich wyborami i konsekwencjami.

A może chcecie poznać historię skrywaną przez pyszne pierniki Toruńskie lub legendę o Smoku Wawelskim, który przed wiekami straszył mieszkańców Krakowa?

Lektura tej książki to świetny sposób, by pogłębić swoją wiedzę o historii i kulturze Polski, która jest nieodłączną częścią naszego dziedzictwa.
Każda legenda niesie ze sobą pewien morał lub prawdę życiową, która skłania do refleksji. To idealna lekcja historii, kultury i tradycji dla młodszych czytelników, a także doskonała okazja dla dorosłych do przypomnienia sobie tych niezapomnianych opowieści.

Przepiękne ilustracje dodają książce jeszcze więcej uroku sprawiając, że każda strona to mała podróż w czasie, która przenosi czytelnika w świat, gdzie niemożliwe staje się możliwe.

"Najpiękniejsze polskie legendy" to baśniowa opowieść, w której fantastyka ściera się z rzeczywistością będąca wprowadzeniem w tradycje i tajemnice naszego kraju. Niezależnie od wieku, zachwyci i zainspiruje do odkrywania historii naszej ojczyzny.

• Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Najpiękniejsze polskie legendy