Shadows House #4

2021-12-06
9788382420555
Amelia Lipko
Kryminały/zagadki/tajemnice Okruchy życia Seinen Europa Przeszłość

Zapraszam was na spacer po rezydencji Shadows.
Wszystko jest tutaj pokryte sadzą, a czasem można natknąć się na zjawy.
W dodatku członkowie tego rodu nie mają twarzy, a za ich odbicie mają służyć żywe lalki.
Rezydencja skrywa też naprawdę wiele mrocznych sektorów, ale lepiej nikomu o tym nie mówicie 🤫

-Właśnie to urzekło mnie w tym tytule!

W końcu dostajemy coś nowego i oryginalnego.
Jestem też pod wrażeniem, że autorzy wpadli na tyle genialnych pomysłów i zadbali o każdy najmniejszy szczegół, m.in:
•ciekawe projekty strojów, które mają specjalne zastosowanie np. „portret” uwydatniający emocje żywej lalki.
•różne zastosowania sadzy i to że z każdego wydobywa się w inny sposób.
•debiut: specjalny ranking i zagadki.
Oczywiście to nie wszystko, bo dom Shadow skrywa jeszcze wiele możliwości 🤫
Ale o tym musicie się przekonać sami.

Oprócz tego mamy naprawdę dobrze wykreowane postaci. Każda z nich jest inna i się wyróżnia.
Chociaż nie muszę mówić, że członkowie rodu Shadow budzą najwiecej ciekawości.
Są oni oderwani od rzeczywistości i nie wiadomo do czego są zdolni (oczywiście są małe wyjątki).

Warto też wspomnieć o kresce, która jest ważnym elementem historii.
W końcu z kartek dosłownie wylewa się czerń, która sprawia, że w powietrzu oprócz sadzy unosi się też mrok.
Pomimo tego rysunki są przejrzyste i szczegółowe.
Jeśli chodzi o projekt bohaterów to uważam, że był to strzał w dziesiątkę. Każdy z nich wyglada jak urocza laleczka, co sprawia, że towarzyszy nam dodatkowo klimat słodkiej grozy.

A wiecie co jest w tym wszystkim najlepsze?
-To że możemy poznać perspektywę innych bohaterów!

Dlatego nie mogę się doczekać, aż poznam więcej sekretów, które skrywa rezydencja Shadows!

Zapraszam was na spacer po rezydencji Shadows.
Wszystko jest tutaj pokryte sadzą, a czasem można natknąć się na zjawy.

-Właśnie to urzekło mnie w tym tytule!

W końcu dostajemy coś nowego...

2029

W czwartym tomie serii na czytelników czeka wielki finał ważnego „debiutu” żywych lalek. Wszystkie ukazane wcześniej wydarzenia prowadziły właśnie do tego momentu, w którym tylko wybrani będą mogli stać się pełnoprawnymi członkami rodu i przekroczą tym samym granicę oddzielającą dorosłość od dzieciństwa. Awans ten oznacza jednak dla części bohaterów poważne zmiany, które mocno wpłyną na ich dotychczasowe życie.

Znaczący rozwój niektórych postaci to tylko część treści, jaką można znaleźć w mandze. Twórca serwuje nam tutaj również szereg sensacyjno-przygodowych wątków, które poszerzają całe uniwersum komiksu i zmieniają strukturę dzieła. Mniejszy nacisk położony zostaje na mroczną i tajemniczą atmosferę. Zamiast tego odkrywamy część tajemnic (min. pochodzenie Cieni i żywych lalek),a na ich miejsce wskakuje przerażający spisek, będący zapowiedzią wartkiej akcji w kolejnych tomach. Zmiana rytmu i formy opowieści, nie wpływa na całe szczęście na jej „urok”. Nadal jest on zachowany głównie dzięki świetnie wykreowanym postaciom i rozwijającym się pomiędzy nimi relacjom. Dotyczy to głównie Kate i Emiliko, które obdarzają się coraz mocniejszym wzajemnym zaufaniem (co chwilami może prowadzić do lekko humorystycznych scen).

Shadows House to oryginalna i nietuzinkowa manga duetu skrywającego się pod pseudonimem So-ma-to. Całość prezentuje nam losy tajemniczego rodu ludzi z sadzy i służących mu żywych lalek. W Polsce Shadows House wydaje Waneko. Manga doczekała się adaptacji anime, która w niedługim czasie będzie miała drugi sezon. Mamy więc idealną okazję, by zapoznać się z tą intrygującą historią.

W świecie tej mangi istnieje tajemniczy ród Shadow. Składa się on z ludzi z całkowicie czarnych ludzi, wydzielających z siebie tajemniczą szadzę. Nikt z rodziny nie ma twarzy i brudzi wszystko naokoło siebie. Dlatego każdemu przypisana jest żywa lalka pełniąca rolę zarówno służby, jak i reprezentowania danej osoby. Bohaterkami historii są Kate i Emilico. Kate jest nową członkinią tajemniczego rodu a Emilico pełni rolę służącej. Obie bohaterki muszą zmierzyć się z masą wyzwań, by poznać sekrety Shadows House.

To dopiero początek

Za tomik zabrałam się od razu po premierze ale dokończyłam go dopiero w tym tygodniu. Na początku było to spowodowane głównie moim kacem książkowym ale również mało angażującym rozpoczęciem historii w tym tomie.

I nie ukrywam, że według mnie sceny z labiryntu w tym tomie były lekko nudnawe. Po prostu bardziej wciągnęła mnie akcja która działa się potem. To stopniowe odkrywanie kolejnych tajemnic dworku, coraz większy mrok i niepokój który towarzyszył mi w trakcie czytania, cudo po prostu. To właśnie to za co pokochałam tę serię przy pierwszym tomie. To wszystko sprawiło, że zaczęłam po lekturze doszukiwać się szczegółów również na okładce, w niektórych kadrach i pod od wolutą i po czasie nie mogę się nadziwić, że wszystko w tej historii zostało tak przemyślane.

Po tym wszystkim jestem zachęcona na tyle, że z pewnością niedługo sięgnę po ekranizację tej historii.

To dopiero początek

CIEMNIEPAŃSTWO I ICH LALKI

Kolejny tomik „Shadows House” to po prostu jeszcze jedna porcja uroku podanego w mrocznej, ale jednocześnie łagodnej formie. Każdemu miłośnikowi takiego połączenia klimatu i słodyczy całość niezmiennie polecam z czystym sercem. A sam bawię się naprawdę dobrze, czytając kolejne tomiki tej serii.

Debiut wciąż trwa, ale powoli zbliżą się do końca. Kto zostanie pełnoprawnym członkiem rodu Shadows? A kto polegnie? A tymczasem już na horyzoncie czai się wyjaśnienie wielkiej tajemnicy, ale co ono ze sobą przyniesie?

CIEMNIEPAŃSTWO I ICH LALKI

Debiut wciąż trwa, ale powoli zbliżą się do końca....

Bardzo ciekawy tomik, nie mogę doczekać się następnego :D

Bardzo ciekawy tomik, nie mogę doczekać się następnego :D

Debiut dobiega końca. Ale nie wszyscy jego uczestnicy zdołają zostać pełnoprawnymi członkami rodu Shadow a wraz z zakończeniem debiutu na jaw wychodzą mroczne sekrety rezydencji i mieszkających w niej arystokratów.

W czwartym tomie wreszcie akcja się zagęszcza i zaczyna się robić ciekawiej, mroczniej. Dowiadujemy się, kim tak naprawdę są członkowie rodu Shadow i odkrywamy, jaka będzie misja Emilico. Bardzo to ekscytujące. Chętnie dowiem się, co będzie dalej.

Na półkach: , , , , , , ,

W końcu wyjaśniono skąd biorą się żywe lalki! Coraz mocniej wieje grozą....

W końcu wyjaśniono skąd biorą się żywe lalki! Coraz mocniej wieje grozą....

Cóż więcej można napisać prócz tego że poziom utrzymany😊

Cóż więcej można napisać prócz tego że poziom utrzymany😊