rozwińzwiń

Jak dobrze być razem. Więzi, dzięki którym żyjemy szczęśliwie

Okładka książki Jak dobrze być razem. Więzi, dzięki którym żyjemy szczęśliwie Christophe André, Rebecca Shankland
Okładka książki Jak dobrze być razem. Więzi, dzięki którym żyjemy szczęśliwie
Christophe AndréRebecca Shankland Wydawnictwo: Feeria Seria: Jak łatwiej żyć nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
312 str. 5 godz. 12 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Seria:
Jak łatwiej żyć
Wydawnictwo:
Feeria
Data wydania:
2021-06-02
Data 1. wyd. pol.:
2021-06-02
Liczba stron:
312
Czas czytania
5 godz. 12 min.
Język:
polski
ISBN:
9788382250534
Tłumacz:
Katarzyna Panfil
Średnia ocen

7,1 7,1 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,1 / 10
18 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
78
59

Na półkach:

Genialnie napisana książka, pełna wiedzy popartej badaniami - ułatwia zrozumienie dlaczego tak trudno jest człowiekowi zaufać, prosić o pomoc i stać się od kogoś zależnym - naprawdę godna polecenia!

Genialnie napisana książka, pełna wiedzy popartej badaniami - ułatwia zrozumienie dlaczego tak trudno jest człowiekowi zaufać, prosić o pomoc i stać się od kogoś zależnym - naprawdę godna polecenia!

Pokaż mimo to

avatar
101
3

Na półkach:

Kolejna książka Wydawnictwa Feria, którą warto przeczytać. Pozwala zrozumieć istotne aspekty każdej relacji oraz wskazuje ćwiczenia wpływające na budowanie związków. Idealna na prezent w pakiecie z "Jak nie bać się bliskości".
Polecam.

Kolejna książka Wydawnictwa Feria, którą warto przeczytać. Pozwala zrozumieć istotne aspekty każdej relacji oraz wskazuje ćwiczenia wpływające na budowanie związków. Idealna na prezent w pakiecie z "Jak nie bać się bliskości".
Polecam.

Pokaż mimo to

avatar
900
698

Na półkach:

Jako ludzie, relacje, które tworzymy z innymi ludźmi, są niezbędne dla naszego dobrego samopoczucia psychicznego i emocjonalnego, a nawet dla naszego przetrwania. Otaczają nas inni i w dużej mierze określamy się naszymi relacjami. Chociaż życie to gra dla jednego gracza, nie jesteśmy samotnymi istotami. Jesteśmy zależni od innych, jeśli chodzi o nasze przetrwanie, zarówno fizyczne, jak i duchowe, a życie jest po prostu lepsze, gdy dzielimy się naszymi sukcesami i porażkami. W dużej mierze jakość naszych relacji determinuje jakość naszego życia, ale dla wielu z nas nasze relacje są mniej lub bardziej arbitralne.



„Od urodzenia poszukujemy bliskości. Jest ona kluczowa dla naszego przeżycia i nadaje większy sens istnieniu. I odwrotnie: uczucie samotności wywołuje udrękę niezależnie od naszego wieku. (…) Dbanie o nasze więzi z innymi jest więc zadaniem fundamentalnym!”.



Rebecca Shankland i Christophe Andre zajmujący się zaburzeniami emocjonalnymi napisali książkę „Jak dobrze być razem”, dzięki której łatwiej będzie można się zbliżyć do innych ludzi, a jednocześnie wzmocnić łączące nas z innymi ludźmi więzi, aby móc czerpać z siebie nawzajem. Okazuje się, że potrzebujemy siebie bardziej niż kiedykolwiek. Wspólne podążanie naprzód sprawia, że ​​jesteśmy szczęśliwsi i lepiej potrafimy stawić czoła życiowym wyzwaniom. Przyjmowanie i dawanie wsparcia to okazja do wzmocnienia więzi, a wymiana ta jest korzystna zarówno dla dawcy, jak i biorcy. Pozytywna współzależność pomaga nadać sens naszej egzystencji i promuje relacje z innymi.

Książka ta pokazuje nam, jak bliskość relacyjna korzystnie wpływa na samoocenę, zdrowie, umiejętność adaptacji i działania. Współzależność nie oznacza końca autonomii, wprost przeciwnie, wzmacnia ją dzięki wsparciu społecznemu, które poprawia nasze postrzeganie rzeczywistości. Rozwiązaniem jest znalezienie należnej równowagi w związku. Mózg nieustannie zachęca do zachowań, które przynoszą korzyści obu stronom w relacji opartej na zaufaniu.

Poradnik „Jak dobrze być razem” ukazuje jak, jakość relacji społecznych chroni przed zachowaniami ryzykownymi (alkoholizm, narkotyki, skłonności samobójcze) oraz zdrowiem psychicznym młodych ludzi. Młodzi ludzie, którzy traktują jakość relacji z rodzicami i resztą rodziny jako filar udanych relacji społecznych. Bez względu na konfigurację rodziny. Zaskakujące, prawda?

Łatwa w odbiorze książka, podkreślająca potrzebę więzi społecznych, w społeczeństwie raczej promującym niezależność i samorealizację, przeciwstawiającą do akceptacji współzależności każdego związku. Dlaczego nie mamy być szczęśliwi… razem, jako para, jako rodzina, w stowarzyszeniu, w pracy, w szkole, w podróży, wszędzie tam, gdzie ludzie są zsynchronizowani w fali solidarności, gdzie każdy daje i akceptuje otrzymywanie.

Okazuje się, jak ważne jest dawanie sobie trochę czasu na obecność. Wystarczy niewiele – kilka minut uwagi, rozmowa, aby wywołać poczucie satysfakcji ze związku: przyjacielskiego, partnerskiego, koleżeńskiego. Książka ta sprawia, że ​​pragniemy wierzyć w innych. I nawet nie mówiąc o przyszłości, jej autorzy dają nam klucze do otwierania się na innych, na relacje, zdrowe relacje, zdrową współzależność. Krótko mówiąc, jest to książka, która daje do myślenia i działania w sferze relacji i współzależności z innymi.

Dzięki niej odkrywamy wyjaśnienia na temat pozytywnych i negatywnych emocji, nadinterpretacji, wykluczenia społecznego, uzależnienia emocjonalnego, patologicznego altruizmu, rodzicielstwa, małżeństwa, szalonego indywidualizmu zachodniego społeczeństwa, współzależności, sensu życia i pomocy, o którą nikt nie ma odwagi prosić lub nie wie, jak ją dawać.

Świadomość współzależności ułatwia zaangażowanie i sprawia, że ​​życie na tej planecie jest piękniejsze, pełniejsze. Książka, pomaga nam zbliżyć się do siebie, wzmocnić nasze więzi. Zdecydowanie jest to lektura przydatna i konkretna dla par, jako doskonałe kompendium wiedzy dla naszych dzieci, poradnik ułatwiający budować przyjacielskie i zawodowe relacje. Jeśli szukasz informacji o tym, „jak zaakceptować i wzmocnić relacje, które zakładają jakąś formę zależności od innych, tak aby umożliwić każdemu zachowanie autonomii – to książka ta jest bogatym źródłem informacji. Znajdziesz tutaj również odpowiedź, jak odważyć się prosić o pomoc, aby nie stało się to ciężarem dla nas ani dla drugiej osoby. Doskonały poradnik dla tych, którzy uczą się, jak powinny wyglądać zdrowe relacje w rodzinie, pracy i przyjaźni.

Jako ludzie, relacje, które tworzymy z innymi ludźmi, są niezbędne dla naszego dobrego samopoczucia psychicznego i emocjonalnego, a nawet dla naszego przetrwania. Otaczają nas inni i w dużej mierze określamy się naszymi relacjami. Chociaż życie to gra dla jednego gracza, nie jesteśmy samotnymi istotami. Jesteśmy zależni od innych, jeśli chodzi o nasze przetrwanie, zarówno...

więcej Pokaż mimo to

avatar
307
307

Na półkach:

We współczesnym świecie każdy dąży do samorozwoju, osiągnięciu wymarzonego stanowiska. Skupiamy się wyłącznie na zadaniu które mamy do wykonania, nie myśląc o innych. Jesteśmy samodzielni, samowystarczalni nie potrzebujemy pomocy nikogo innego, prawda? Otóż nie prawda, to kompletna bzdura autorzy w tej książce pragną czytelnikowi przedstawić w sposób merytoryczny i rzeczowy, jak ważne są dla naszego zdrowia psychicznego i fizycznego relacje z drugą osobą.

👉 Dzięki tej książce dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy, o których bym nawet nie pomyślała.

👉 Zdecydowanie zmieniła moje postrzeganie na temat relacji z drugą osobą. Wcześniej nie przywiązywałam do tego wagi.

👉 Język dość przyjemny, lecz momentami troszkę się gubiłam w dywagacjach autorów. Dla mnie troszkę niektóre rozdziały zbytnio przegadane.

👉 Natomiast ogromnym plusem jest fakt, że czytelnik może wybrać sobie dokładnie, który rozdział go interesuje. Nie trzeba czytać wszystkiego, również kolejność w czytaniu jest dowolna.

👉 Zamieszczone tabelki, testy ułatwiają wgryźć się w lekturę, przez co pozycja staje się ciekawsza.

Z książki dowiecie się między innymi:

👥 jak nauczyć się prosić o pomoc
👥 o przywiązaniu dzieci do rodziców
👥 jak pozytywne relacje wpływają na nasz organizm
👥 jak osiągnąć równowagę w związku
👥 jak utrzymać zdrowe relacje z rodziną i przyjaciółmi
👥 jak być altruistą
👥 jak odkryć swoje potrzeby

Bardzo się cieszę, że miałam możliwość sięgnięcia po tę lekturę. Teraz tylko pozostaje zadbać o relacje z bliskimi.

We współczesnym świecie każdy dąży do samorozwoju, osiągnięciu wymarzonego stanowiska. Skupiamy się wyłącznie na zadaniu które mamy do wykonania, nie myśląc o innych. Jesteśmy samodzielni, samowystarczalni nie potrzebujemy pomocy nikogo innego, prawda? Otóż nie prawda, to kompletna bzdura autorzy w tej książce pragną czytelnikowi przedstawić w sposób merytoryczny i...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    168
  • Przeczytane
    31
  • Teraz czytam
    9
  • Posiadam
    5
  • Chcę w prezencie
    3
  • Psychologia
    2
  • 2021
    1
  • Nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
    1
  • Zdrowie
    1
  • Tłumaczone/współtłumaczone
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Jak dobrze być razem. Więzi, dzięki którym żyjemy szczęśliwie


Podobne książki

Przeczytaj także