Grandparents: Emotions and Feelings

Okładka książki Grandparents: Emotions and Feelings Urszula Kuncewicz-Jasińska
Okładka książki Grandparents: Emotions and Feelings
Urszula Kuncewicz-Jasińska Wydawnictwo: Alulalu interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
32 str. 32 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Dziadkowie. Emocje i uczucia
Alulalu
2020-10-01
2020-10-01
32 min.
Urszula Kuncewicz-Jasińska
po angielsku książka kartonowa łamanie stereotypów

Młodsze maluszki zainteresują wyraziste ilustracje i wyrazy dźwiękonaśladowcze, nieco starsze dzieci skoncentrują się na emocjonalnej stronie książeczki. Na każdej stronie na marginesie zamieszczono informację o tym, co czuje osoba na ilustracji obok. Wraz z pomocą dorosłego, mali czytelnicy będą mogli zastanowić się nad tym czy zdarza im się czuć to samo, co bohaterowie książki, a są nimi bliźnięta - chłopiec i dziewczynka, którym towarzyszymy od dnia ich narodzin aż do wieku przedszkolnego i pewnej uroczystości.
Dzieci z biegiem czasu dorastają, poznają otaczający je świat oraz ten z książek. Z nich właśnie dowiadują się jak wyglądają dziadkowie. W pewnym momencie sami pragną poznać swoich dziadków mieszkających gdzieś daleko. Gdy przychodzi dzień spotkania dziadków i wnuków, dzieci nie mogą uwierzyć, że to naprawdę ONI! Przecież są młodzi, pełni energii i wysportowani. Mając w głowach zupełnie inny obraz dziadków, dzieci obawiają się uroczystości Dnia Babci i Dziadka, który już niedługo ma odbyć się w przedszkolu.

Czy obawy bliźniąt sprawdzą się? A może okaże się, że są zupełnie niepotrzebne, bo rzeczywistość okaże się nieco inna niż ich wyobrażenia...

Mnie jako osobę dorosłą szczególnie zainteresował aspekt dotyczący właśnie wspomnianego wyobrażenia dziadków. Książeczka obala nieaktualny już od kilku dekad stereotyp dziadków w postaci starszych ludzi z siwymi włosami, często z nadwagą - babcia z ciasnym kokiem na głowie, w podomce, z drutami w dłoni, a wąsaty dziadek z laską, fajką i gazetą. Obraz ten zupełnie nie przystaje do obecnego wizerunku wielu dziadków, którzy są aktywni zawodowo, mają mnóstwo ciekawych pasji i zainteresowań oraz przywiązują dużą wagę do zdrowego stylu życia.

Książka nie zawiera zbyt dużo tekstu, ale jednocześnie niesie sporo treści. Zdecydowanie stanowi bazę do rozmów z dzieckiem na temat cyklu życia, emocji oraz różnorodności panującej w otaczającym nas świecie.

Zbliża się święto babci i dziadka, a ja mam dla Was idealną książkę w tym temacie. A właściwie dwie książeczki, bo historię możecie przeczytać również w języku angielskim. "Dziadkowie. Emocje i uczucia" lub "Grandparents. Emotions and feelings" to uroczo zilustrowana kartonówka, którą można czytać wielowymiarowo dostosowując jej treść do wieku, możliwości i potrzeb dziecka....

Kartonówka dla najmłodszych, czyli Grandparents ( jest angielskim odpowiednikiem pięknej książeczki dla dzieci Dziadkowie),jest zaproszeniem do świata uczuć i emocji, towarzyszącym dzieciom od pierwszych chwil.

Urocza pozycja o emocjach, poznawaniu świata i rodziny. To książki o dziadkach, ale zupełnie inne niż wszystkie i to jest fantastyczne, bo przecież nie wszyscy są tacy sami.
Autorzy wprowadzili w książeczkę wiele elementów, które umożliwiają poznawanie tej prostej, ale jakże pogodnej i zabawnej historii na kilka sposobów. Niech Was nie zmyli skromna okładka, bo kryje urocze wnętrze, pełne ciepła, miłości, śmiechu i wybornych ilustracji.

Angielska wersja książeczki pomaga wspieranie nauki języka od najmłodszych lat.

Współcześni dziadkowie....
Jacy są?
Starzy, schorowani, przygnieceni zębem czasu i doświadczeniem życiowym czy może młodzi duchem, pełni witalności i wigoru tryskający pozytywną energią oraz niesłabnącym optymizmem?

Mam dla was książkę która łamie stereotypy i daleko odbiega od obrazu dziadków przedstawianych w klasycznej literaturze.
To już nie podpierający się laseczką schorowani staruszkowie zakopani głęboko w domowych pieleszach, a nowocześni, aktywni ludzie dbający o wygląd oraz zdrowie.

Bliźniaki, główni bohaterowie książki "Dziadkowie..." wydawnictwa Alulalu na własnej skórze przekonały się, że stereotypowy, obraz dziadków naznaczonych zębem czasu można włożyć głęboko między bajki.
Okazuje się, że to co znają z literatury niewiele ma wspólnego z rzeczywistością, a ich dziadkowie są młodzi, modni i wysportowani.
Tylko czy ktokolwiek uwierzy, że ta elegancko ubrana pani w szpilkach i misternie ułożonym koku to ich babcia, a ten wysportowany pan w modnych okularach i z perfekcyjnie zawiązanym szalikiem to dziadek?

Książkę można czytać na kilka sposobów.
Skupiając się na ilustracjach, tekście i wyrazach dźwiękonaśladowczych lub koncentrując na emocjach i uczuciach uwzględniając wskazówki zapisane na marginesie. Niewątpliwy plus stanowi wydanie w dwóch wersjach językowych - po polsku i angielsku. Czytając równolegle możemy zapoznać malucha z nowymi słówkami, konstrukcją zdań oraz wymową w języku obcym.

Ilustracje autorstwa Aleksandra Jasińskiego podkreślają wyjątkowość tytułów. Momentami zabawne innym razem wzruszające, przedstawiają prawdziwy obraz rodzinnych więzi tak ważnych dla prawidłowego rozwoju dziecka.

Dziadkowie stanowią ważną część życia dziecka, zupełnie nie istotnym jest to czy wpisują się we współczesne trendy. Jedno z pewnością nie ulega zmianie, bezwarunkowa miłość okazywaną wnukom.

Współcześni dziadkowie....
Jacy są?

To już nie podpierający się laseczką...

"Dziadkowie. Emocje i uczucia" to książka, a w zasadzie książki, bo w dwóch wersjach językowych- polskiej i angielskiej, których autorami jest małżeństwo: Urszula Kucewicz- Jasińska i Aleksander Jasiński czyli Wydawnictwo Alulalu.

Są to publikacje, które można czytać na różne sposoby: zapoznając się z opowieścią, z zabawą dźwiękonaśladowczą, czy ucząc się i rozpoznając emocje.

Są to książki kartonikowe dla najmłodszych, pięknie wydane, a mój największy zachwyt kieruje się szczególnie ku ilustracjom.

Książka jest pozytywna, bliskościowa, rodzinna. Wspiera w rozwoju, wychowaniu i zabawie.

W tej publikacji szczególnie podoba mi się, zwrócenie uwagi na emocje, uczenie się ich rozpoznawania w sytuacjach życia codziennego i dzięki ekspresji ciała, twarzy.
Oprócz tego książka porusza kwestie stereotypów i oczekiwań społecznych, dzięki czemu jest doskonałą pozycją wychowawczą i edukacyjną. Zwraca uwagę na więzi rodzinne i bliskość najbliższych.

Jest to zdecydowanie piękna i mądra książka dla najmłodszych.

Polecam każdemu rodzicowi z małymi dziećmi. Jest doskonała dla dzieci dwujęzycznych.

"Dziadkowie. Emocje i uczucia" to kartonówka dla młodszych dzieci, którą jednak z pomyślnością można czytać także ze starszakami.

Książka opowiada historię bliźniąt, ich rodziny oraz tego jak poznali swoich dziadków.

Poza podstawową fabułą, zawiera na bokach stron także zdania odnoszące się do emocji bohaterów. Dzięki temu pozwala na głębsze rozważania treści oraz uczuć, które towarzyszą przedstawionym postaciom.

Jak sugerują autorzy, książkę można czytać wielotorowo. Począwszy od zapoznania się z historią, przez odkrywanie emocji po dyskusje dotyczące zawartej w książce treści.

Co ciekawe, książka została wydana także w języku angielskim. Można ją więc czytać naprzemiennie, symultanicznie i w ten ciekawy sposób zaprzyjaźniać dzieci z językiem obcym.

Urzekły mnie także ciepłe i nastrojowe ilustracje. Są zdecydowanie w moim guście. Ich kolory, subtelna kreska sprawiają, że czuć bijące z nich ciepło.

Zdecydowanie polecam ❤️

Moje dzieci mają raczej "typowych" dziadków, choć jak na swój wiek są dość aktywni i nigdy nie ma z nimi nudy. Cieszę się, że z pokolenia na pokolenie rośnie świadomość, że w zdrowym ciele zdrowy duch i że do późnych lat można zachować witalność, zdrowy wygląd i dobre samopoczucie.

A jacy są dziadkowie małych bohaterów tej książki? Oni sami jeszcze tego nie wiedzą. Widzieli w książkach różne wizerunki starszych osób i są przekonani, że każdy tak powinien wyglądać. Jakie będzie ich zdziwienie, gdy w końcu ich poznają.

To bardzo fajna i przewrotna historia dla małych dzieci. Oszczędna w słowach, za to bogata w piękne ilustracje. Uczy uważnosci, pomaga rozpoznawać i nazywać emocje (dodatkowe oznaczenia na stron),pokazuje jak ważna jest w życiu dzieci więź z bliskimi mu ludźmi. A co najważniejsze promuje zdrowy styl życia, dzięki któremu nasze dzieci będą mogły dłużej cieszyć się swoimi dziadkami, bo czy przecież nie oto chodzi? Abyśmy mieli siebie nawzajem najdłużej jak się da?

Jesień życia może być tą najpiękniejszą porą roku i tego każdemu życzę!

Pamiętajmy jednak o tych, których twarz zdobi gęsta siateczka zmarszczek. Ich powykrzywiane reumatyzmem dłonie są może mniej silne, za to równie ciepłe w dotyku. Taki wizerunek starości też jest piękny i zasługuje na naszą uwagę.

A beautiful book on learning how to deal with emotions that are new to toddlers and small children. Very beautifully illustrated. Also, a great first step in foreign language learning. It's a must-have!

• Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Grandparents: Emotions and Feelings