Grandparents: Emotions and Feelings

Okładka książki Grandparents: Emotions and Feelings
Urszula Kuncewicz-Jasińska Wydawnictwo: Alulalu interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
32 str. 32 min.
2020-10-01
32 min.
angielski
Urszula Kuncewicz-Jasińska
po angielsku książka kartonowa łamanie stereotypów

"Dziadkowie. Emocje i uczucia" to kartonówka dla młodszych dzieci, którą jednak z pomyślnością można czytać także ze starszakami.

Książka opowiada historię bliźniąt, ich rodziny oraz tego jak poznali swoich dziadków.

Poza podstawową fabułą, zawiera na bokach stron także zdania odnoszące się do emocji bohaterów. Dzięki temu pozwala na głębsze rozważania treści oraz uczuć, które towarzyszą przedstawionym postaciom.

Jak sugerują autorzy, książkę można czytać wielotorowo. Począwszy od zapoznania się z historią, przez odkrywanie emocji po dyskusje dotyczące zawartej w książce treści.

Co ciekawe, książka została wydana także w języku angielskim. Można ją więc czytać naprzemiennie, symultanicznie i w ten ciekawy sposób zaprzyjaźniać dzieci z językiem obcym.

Urzekły mnie także ciepłe i nastrojowe ilustracje. Są zdecydowanie w moim guście. Ich kolory, subtelna kreska sprawiają, że czuć bijące z nich ciepło.

Zdecydowanie polecam ❤️

Moje dzieci mają raczej "typowych" dziadków, choć jak na swój wiek są dość aktywni i nigdy nie ma z nimi nudy. Cieszę się, że z pokolenia na pokolenie rośnie świadomość, że w zdrowym ciele zdrowy duch i że do późnych lat można zachować witalność, zdrowy wygląd i dobre samopoczucie.

A jacy są dziadkowie małych bohaterów tej książki? Oni sami jeszcze tego nie wiedzą. Widzieli w książkach różne wizerunki starszych osób i są przekonani, że każdy tak powinien wyglądać. Jakie będzie ich zdziwienie, gdy w końcu ich poznają.

To bardzo fajna i przewrotna historia dla małych dzieci. Oszczędna w słowach, za to bogata w piękne ilustracje. Uczy uważnosci, pomaga rozpoznawać i nazywać emocje (dodatkowe oznaczenia na stron), pokazuje jak ważna jest w życiu dzieci więź z bliskimi mu ludźmi. A co najważniejsze promuje zdrowy styl życia, dzięki któremu nasze dzieci będą mogły dłużej cieszyć się swoimi dziadkami, bo czy przecież nie oto chodzi? Abyśmy mieli siebie nawzajem najdłużej jak się da?

Jesień życia może być tą najpiękniejszą porą roku i tego każdemu życzę!

Pamiętajmy jednak o tych, których twarz zdobi gęsta siateczka zmarszczek. Ich powykrzywiane reumatyzmem dłonie są może mniej silne, za to równie ciepłe w dotyku. Taki wizerunek starości też jest piękny i zasługuje na naszą uwagę.

A beautiful book on learning how to deal with emotions that are new to toddlers and small children. Very beautifully illustrated. Also, a great first step in foreign language learning. It's a must-have!

Dodaj cytat z książki Grandparents: Emotions and Feelings