Jego asystentka

2020-11-10
2020-11-10
2019-10-11
Malwina Stopyra

Przepiękna książka, porusza ciężki temat.. Ale postacie wykreowane są idealnie, moja topka 2024, zdecydowanie polecam!

Nie porwała mnie .

Nie porwała mnie .

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Styl pisania autorki jak najbardziej na wielki plus, ale..
No właśnie ale, główna bohaterka tak potwornie mnie denerwowała nie przez swoje zaburzenia tylko przez motyw zdrady, uczuć do Ezry, jej przemyślenia w stosunku do niego.

Styl pisania autorki jak najbardziej na wielki plus, ale..

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ciekawa fabuła, fajnie zbudowane postaci, świetne dialogi, dużo śmiechu, niespotykany pomysł na główną bohaterkę .

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mam mieszane uczucia. Nie podobało mi się normalizowanie zdrady i na siłę wciskanie, że 10 letnia dziewczynka jest dojrzała, jak na swój wiek i to zrozumie - no sorry, ale nie.
Za to styl pisania na plus, ciekawie przedstawiony wątek zaburzeń obsesyjno kompulsywnych, toksycznego związku i uwalniania się od takiej osoby. Najlepsza postać to Laurie (przyjaciółka głównej bohaterki),która ma zespół Tourette'a, a sceny z nią i jej tekstami były przekomicznie.

Rewelacja !!! Polecam !!!

Rewelacja !!! Polecam !!!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Z pozoru "Jego asystentka" A. E. Murphy miała być lekką, romantyczną historią. Nie spodziewałam się tego co w niej znalazłam..

Rose Sinclar jest do bólu przewidywalna. Wszystko musi być u niej policzone, a właściwe to ma ona słabość do szóstek i ich wielokrotności. Dopiero wtedy czuje się komfortowo. Na codzień Rose jest asystentką Ezry. Jest świetna w tym co robi. Ma fotograficzną pamięć i rewelacyjnie zarządza jego biurem. A że przy tym nosi dziwaczne ubrania i w ogóle nie jest seksowna to nie zaprząta jej głowy. Rose jest sobą i tylko to się liczy. Lecz gdy zaczyna się kręcić przy niej inny mężczyzna jej seksowny szef zaczyna zachowywać się jakby był zazdrosny. Rose kompletnie nie potrafi tego zrozumieć..

Tak jak pisałam wcześniej. Nastawiłam się na zabawną historię o miłości. I tak rzeczywiście z początku było. Zachowania Rose w różnych sytuacjach zdecydowanie wywoływały uśmiech. A jej przyjaciółka Laurie nie raz swoim zachowaniem dawała czadu. Ale później, gdy między naszą bohaterką a jej szefem zaczęły się dziać te wszystkie romantyczne rzeczy, to przyznaje się bez bicia przepadłam.. Było tam dużo bólu, niezrozumienia, pragnienia bycia chcianym, zauważonym.. A los bywa tak bardzo okrutny.. Tym razem szczęśliwe zakończenie nie przyniosło mi ukojenia... Były łzy i refleksja, że życie takie nie jest.. Wręcz przeciwnie, takie historie wcale nie kończą się dobrze w rzeczywistości.. Ta książka mocno mi dokopała dlatego, że odebrałam ją przez pryzmat moich doświadczeń. I dla kogoś ona mogła być lekka i przyjemna do końca, a mnie złamała serce.
"Uwielbiam Cię..."

Miałam straszny problem z oceną tej książki... o ile bohaterka sama w sobie jest okej, tak wątek zdrady tak skutecznie mnie odrzuca, że daje tylko 5 gwiazdek.

♡RECENZJA ♡
"JEGO ASYSTENTKA"
A.E.MURPHY
Po przeczytaniu tej książki mam bardzo ,ale to bardzo mieszane uczucia, ponieważ tak naprawdę nie jest to słodki romans jaki mamy nadzieję przeczytać w tej książce ,a słodko gorzka opowieść o prawdziwej miłości ale przeplatanej niestety zdradą..
Rose to bardzo mądra babka,która ma fotograficzną pamięć i skrupulatną metodę liczenia wielokrotności cyfry 6 ,tylko to ją uspokaja.Dostaje pracę w biurze Ezry Contiego.Ma w nosie co ludzie o niej myślą i chodzi w beznadziejnych ubraniach ,bo się niczym nie przejmuje.
Ezra to 13 lat starszy szef zarządzający biurem i mający kochającą żonę i córeczkę MARIĘ.
nie zwraca na Rose uwagi dopóki ta nie zaczyna się umawiać z kolegą z pracy.
Akcja książki rozwijała się bardzo powoli i długo trzeba było czekać na jakąkolwiek scenę między Ezrą a Rose ,nie mogę tutaj nie wspomnieć Paxa ,z którym Rose przez pewien czas była ,który był bardzo zaborczy w stosunku do niej zazdrosny o wszystkich i w końcu dziewczyna z nim zrywa.Ten nie daje jej spokoju, zdarza się tam kilka pewnych rzeczy i z opresji oczywiście ratuje ją Ezra oraz jego mama. Momenty rozwijającej się miłości szefa i dziewczyny były piękne ,ale wszystko cały czas przyćmiewała zdrada jakiej Ezra dopuszczał się wobec swojej żony i to się czytało bardzo przykro .No bo żadna kobieta nie chciałaby się dowiedzieć że jest tą drugą. Później kiedy między małżeństwem zaczęło się psuć i Rose zerwała ich związek i Ezra postanawia ją odzyskać .No to to już było dopełnieniem szczęścia dla nich obojga i myślę że koniec końców im się to należało ,ale jednak wątek samej zdrady nie przypadł mi do gustu po prostu ciężko się to czytało. Natomiast nie mogę nie wspomnieć o najlepszej przyjaciółce Rose czyli Laurie,która miała zespół Touretta ,ona była po prostu przekomiczna, przezabawna i przesympatyczna ,teksty po prostu powalały. Kiedy były sceny opisane z jej udziałem to Śmiałam się do rozpuku.10 letnia dziewczynka, która akceptuje to, że tata się rozszedł z mamą i kocha kogoś innego🤔 Też jakoś do mnie ten wątek nie przemówił. Podsumowując całą książkę ,napisana jest bardzo dobrze mimo wszystko świetnie się to czytało.Polecam 9/10

♡RECENZJA ♡
"JEGO ASYSTENTKA"
A.E.MURPHY

Jestem zachwycona tą książką, zwłaszcza, że przerwała mój czytelniczy zastój.

Jestem zachwycona tą książką, zwłaszcza, że przerwała mój czytelniczy zastój.

• Romans