Wotakoi. Miłość jest trudna dla otaku #5

Okładka książki Wotakoi. Miłość jest trudna dla otaku #5 Fujita
Okładka książki Wotakoi. Miłość jest trudna dla otaku #5
Fujita Wydawnictwo: Studio JG Cykl: WOTAKOI. Miłość jest trudna dla otaku (tom 5) komiksy
komiksy
WOTAKOI. Miłość jest trudna dla otaku (tom 5)
Wotaku ni Koi wa Muzukashii
Studio JG
2020-04-02
2020-04-02
Paulina Tuczapska
komedia romans okruchy życia otaku josei manga

Kolejny świetny tom, który (o ile się nie mylę) obejmuje już wydarzenia po anime.
Wszelkie postępy w relacjach między bohaterami napawają mnie ogromną radością. Randki w tym tomie były świetne (znowu). W pewnym stopniu zaczyna się robić nieco bardziej romantycznie. Przyjaźnie również się zacieśniają, poprzez bliższe poznawanie swojego hobby i moje serce rozczula się z tego powodu. Cieszę się, że więcej uwagi poświęcono w tym tomie na cosplay i dojin.

Szkoda tylko, że tym razem nie było już żadnych komentarzy od tłumacza, bo naprawdę lubiłam ten element w mandze.

5 tom zaczyna się , gdy Hirotaka rozmawia ze znajomymi z pracy i okazuję się , że po biurze krążą plotki , że On i Narumi są parą , ale Hirotaka na prośbę Narumi zaprzecza. Następnie Hirotaka i Narumi są w kinie i w pewnej chwili łapią się za ręce. Później z kolei bohaterowie są na festiwalu i , gdy Narumi czeka na resztę nagle jacyś kolesie ją zaczepiają i w pewnej chwili zjawia się reszta i kolesie uciekają widząc Hirotakę i Taro. Jednak po jakimś czasie Narumi gubi się w tłumie i znów spotyka tych kolesi , którzy znów ją zaczepiają i zjawia się wkurzony Hirotaka i ratuję bohaterkę i razem uciekają , a po wszystkim bohater ją tuli , a jej serce wariuję. Następnie mamy krótką scenkę , gdy Hanako masuję Taro i jest podejrzanie miła i bohater coś podejrzewa i pyta co przeskrobała , a ta przyznaję , że nagrała coś na jego dvd:D A następnie Hanako i Narumi szykują wspólny cosplay na Comiket. A potem wracamy do Ko i Nao i okazuje się , że po tym jak Nao odkrył , że Ko jest dziewczyną ta uciekła zapłakana przepraszając go , a teraz Nao jest smutny i mówi o wszystkim Narumi i Hirotace i ci mu radzą by z nią pogadał podczas gry i widzimy jak Ko siedzi smutna w domu i gra samotnie i nagle w grze się spotykają i Nao ją przeprasza , ale to Ona przeprasza jego i po chwili zaczynają razem grać i znów są szczęśliwi. A na koniec bohaterowie jadą na Comiket i bohaterki się przebierają , a Hirotaka prosi swoją dziewczynę o to by wysłała mu swoje zdjęcie w przebraniu i po wszystkim bohater pyta czemu nic mu nie wysłała i okazuję się , że niechcący wysłała zdjęcie do Nao , a ten uznał , że mają przebieranki w pracy i Hirotaka kryję ukochaną:D 5 tom jest w zasadzie na tym samym poziomie co poprzednie części , ale naprawdę lubię tych bohaterów. Na plus to , że nie było takich ciągłych przeskoków co w poprzednim tomie. Świetne były też sceny między Ko i Nao. Dobrze , że wszystko sobie wyjaśnili i znów są blisko. Teraz tylko czekać aż będą parą. Mam nadzieję , że do tego dojdzie. No i świetna scenka z miłą Hanako:D

Festiwale i eventy

W tym tomiku były najpiękniejsze ilustrację jak do tej pory. Sceny z festiwalu i kadry z dziewczynami w cosplayach to miód na moje oczy.

Poza tym akcja była bardzo urocza (chodzi mi właśnie o sytuację z festiwalu) ale z perspektywy czasu ciężko mi powiedzieć co działo się w tym tomie, bo czytam aktualnie praktycznie cztery pod rząd i zaczynają mi się powoli zlewać.

Ale tą serię to jeden z moich ulubieńców, więc nie jestem w stanie dać jej innej oceny. Zwłaszcza, że jestem już w połowie kolejnego tomu.

Festiwale i eventy

Na półkach: , , , , , ,

Kolejny rewelacyjny tomik, w którym moim zdaniem jest już bardziej romantycznie niż zabawnie.

Według mnie to najlepszy tomik, z pięciu które przeczytałam, niestety także najkrótszy.

• Manga
  • Mangi