Koronawirus. Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby się zabezpieczyć

Okładka książki Koronawirus. Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby się zabezpieczyć Ewa Krawczyk
Ewa Krawczyk Wydawnictwo: Pascal zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Pascal
2020-03-25
2020-03-25

Książka w pewien sposób porządkuje informacje na temat koronowirusów, ale na bardzo podstawowym poziomie. Niejako systematyzuje teoretyczne informacje, które pojawiają się zewsząd, podnosi również temat dezinformacji i fake newsów, ale zasadniczo cała treść jest bardzo powierzchowna... Podtytuł "wszytko, co musisz wiedzieć, żeby się zabezpieczyć" jest bardzo mylący, bo niestety to skromne informacje, często powtarzane i ogólniedostępne na stronach GIS. Ogólnie niemal cała treść książki to wiele informacji dostępnych na stronach GIS, GOV, jedynie uporządkowane.

Jeśli myślicie, że dowiecie się czegoś co Was uspokoi albo wytłumaczy sytuację, w której znalazł się świat to Was rozczaruję. Nie widzę sensu pisania książki o czymś o czym nic tak naprawdę jeszcze nie wiemy. Powtarzanie praktycznie co zdanie, żeby myć ręce można przeczytać teraz na każdym kroku. Pisanie zdania i kończenie go "więcej informacji można znaleźć na takiej i takiej stronie" to chyba nie pisanie książki? I najlepsze zdanie: "Informacje zawarte w tej książce mogą być wkrótce całkowice lub częściowo nieaktualne." Więc pytam po co?

• Medycyna
  • Zdrowie
  • Przeczytane w 2020 roku
  • Książki 2020
  • Legimi 2020

Dodaj cytat z książki Koronawirus. Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby się zabezpieczyć