Hashimoto na widelcu

Feeria
2019-03-13
2019-03-13
Hashimoto tarczyca

Okładka książki Dietooporne. Kobiecy przewodnik po skutecznym odchudzaniu Patrycja Kłósek-Bzowska, Magdalena Makarowska
Dietooporne. K... Patrycja Kłósek-Bzo...
Okładka książki Kuchnie świata w insulinooporności Magdalena Makarowska, Dominika Musiałowska
Kuchnie świata... Magdalena Makarowsk...
Okładka książki Jak dbać o odporność w insulinooporności Magdalena Makarowska, Dominika Musiałowska
Jak dbać o odp... Magdalena Makarowsk...

Sprawdzę przepisy , bo są ciekawe

Sprawdzę przepisy , bo są ciekawe

W końcu znalazłam jasne wyjaśnienie, jak to jest z tym jodem w Hashimoto!

W końcu znalazłam jasne wyjaśnienie, jak to jest z tym jodem w Hashimoto!

Bardzo dużo przydatnych informacji i inspiacji do zdrowego gotowania.

Bardzo dużo przydatnych informacji i inspiacji do zdrowego gotowania.

Świetne kompendium wiedzy na temat choroby. Napisana w przystępny sposób, zrozumiałym językiem. Mnóstwo prostych przepisów ozdobionych ładnymi zdjęciami. Generalnie książka pięknie wydana.

Przy zakupie tej książki sugerowałam się głównie dużą ilością przepisów. Muszę przyznać, że nie zawiodłam się ich jakością. Znalazłam w niej bardzo wiele ciekawych i zdrowych przepisów ze składników, które są łatwo dostępne, a przede wszystkim pyszne. Zdecydowanie odmieniła moją kuchnię :)

W trakcie czytania i testowania przepisów

W trakcie czytania i testowania przepisów

Super poradnik dla chorych na Hashimoto. Sporo wiadomości o chorobie. 300 przepisów. Osobiście korzystam. POLECAM!!!

Bardzo przydatna! Fajnie dowiedzieć się nowych informacji, poznać swój organizm od środka. Przepisów jest naprawdę dużo- nie tylko tych związanych z jedzeniem, ale także przepisów na np. maskę do włosów (wypadanie włosów jest jedną z wielu ubocznych kwestii Hashimoto). Książka bardzo dobra- pisana przystępnym językiem, przedstawiająca problem Hashimoto, najważniejsze informacje na ten temat. Osobiście polecam.

To świetny poradnik dla osób, które dopiero oswajają się z Hashimoto. To kompendium wiedzy na temat tej choroby, jak i chorób współistniejących (np. insulinoodporoności, sibo). Wstęp zawiera niezbędne informacje o tym jakie badania należy wykonywać aby ocenić funkcjonowanie tarczycy. Opisano także objawy Hashimoto – jej wpływ na kondycję skóry, włosów i paznokci a także na układ pokarmowy, nerwowy i hormonalny.

Dzięki tej pozycji łatwiej jest wykluczyć pewne produkty w codziennej diecie, między innymi gluten czy nabiał. Podczas zmagań z Hashimoto ważne jest również wsparcie jelit i wątroby, książka dostarcza wielu przepisów dzięki którym możemy im je zapewnić. Udało mi się przygotować zupę pieczarkową z pęczakiem. Jest bardzo smaczna i zdrowa, idealny pomysł na obiad, który jeszcze nieraz zagości na moim stole.

Fajnym dodatkiem są przepisy na zgagę czy refluks a także na domowe kosmetyki! Kilka z nich udało mi się nawet przygotować: olejek marchewkowy – dobrze nawilża a stosowany regularnie poprawia kolory skóry; stała się mniej ziemista. Wygładzająca bananowa maska do włosów, choć z nią byłabym jednak ostrożna. Posiadaczki kręconych włosów niestety może spotkać rozczarowanie – zamiast wygładzenia, splątane końcówki.

Książka podzielona została na III etapy. I etap to plan na zbilansowaną dietę, której priorytetem jest ustabilizowanie pracy jelit i tarczycy. II etap to plan na redukcję wagi, bardzo przydatne rady na to czego unikać aby nie wystąpił efekt jojo. III etap to przepisy na wzmocnienie organizmu. Dodatkowo rozpisany jest miesięczny jadłospis, na pewno niektóre z przepisów zostaną ze mną na dłużej. Świetne jest również to, że na koniec każdego tygodnia diety jest „lista zakupów” co znacznie ułatwia wizytę w sklepie! :)

Prócz przepisów i wiedzy to także poradnik o tym jak radzić sobie z chorobą. A w początkowej fazie, kiedy lekarz oznajmia nam „wyrok” potrzebne jest właśnie takie mentalne wsparcie. Polecam!

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Feeria.

Bardzo wartościowa pozycja na rynku, szczególnie dla osób zmagających się niedoczynnością tarczy i hashimoto.

• Kulinarne
  • Zdrowie
  • Ze smakiem
  • Sport, zdrowie

Dodaj cytat z książki Hashimoto na widelcu