Harrow County Vol.5- Abandoned
komiksy
QUEENfan

Olbrzym o przerażających żółtych oczach, zwany Porzuconym, rzadko opuszcza swoją zrujnowaną chatę, ukrytą głęboko w lasach hrabstwa Harrow. Ale nie zawsze Porzucony był ponurym samotnikiem... Kiedy do hrabstwa przyjeżdżają myśliwi chcący zapolować na wielką zwierzynę, znajdują o wiele więcej, niż się spodziewali. Emmy zaś, spotykając kolejne osoby spoza miasteczka, odkrywa tajemnice związane ze swoją przeszłością.

W piątym tomie serii znajdują się zeszyty #17–20 historii grozy z południa USA, pasjonująco opowiedzianej przez Cullena Bunna (Szósty rewolwer) i cudownie zilustrowanej przez Tylera Crooka (BBPO)!

źródło opisu: alejakomiksu.com/komiks/20710/Hrabstwo-Harrow-05-Porzucony/

źródło okładki: alejakomiksu.com/okladka/20710/Hrabstwo-Harrow-05-Porzucony/

Wkp | 2019-04-12

POLOWANIE NA WIELKIEGO ZWIERZA

„Hrabstwo Harrow” to dobra seria – tylko tyle i aż tyle, w zależności od tego, jak na to spojrzeć. Dla mnie, po wszystkich tych pochwałach, które czytałem na jej temat, zachwytach, wzdychaniach i superlatywach, fakt, że nie jest to komiks wybitny, a przynajmniej rewelacyjny, stanowił pewne rozczarowanie. Wciąż jednak mamy tu do czynienia z dobrą opowieścią, która nawet jeśli nie jest przełomowa – tak w swoim gatunku, jak i w medium obrazkowym w ogóle – warta jest poznania, choćby dla przekonania się o co tyle szumu.

Zacznijmy jednak od tego o czym właściwie opowiada ta seria. Wydarzenia w niej opisane przenoszą nas do lat 30. XX wieku, kiedy to żyć przyszło osiemnastoletniej Emmie. Jak się domyślacie nie jest to zwykła dziewczyna. Kto zatem? Najnowsze wcielenie zabitej w Harrow przed laty wiedźmy Hester Beck. Nie dość jednak, że mieszkańcy okolicy chcą się jej pozbyć, to jeszcze dzieją się tu najróżniejsze, coraz dziwniejsze rzeczy...
W piątym...

damciban | 2019-04-13

Bardzo sobie cenię warstwę wizualną tego komiksu, gdzie ziemiste kolory bardzo szybko wprowadzają mnie w ten horror na wsi. Pełen dziwnych stworów poukrywanych w pobliskich lasach. Nastoletniej wiedźmy biegającej po okolicy i próbującej utrzymać wszystko jakoś w ramach normalności. Klimat tej serii jest po prostu wspaniały.

Tymoteusz | 2019-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2019