Chwytaj dzień!

Okładka książki Chwytaj dzień! Antonio Peregrino
Okładka książki Chwytaj dzień!
Antonio Peregrino Wydawnictwo: Seven literatura piękna
Seven
2016-01-01
2016-01-01

"Świat jest piękny. Warto rozejrzeć się wkoło". Oto dwa pierwsze zdania tej miniaturowej książki w formacie kieszonkowym w twardej oprawie, która godna jest uwagi choćby ze względu na piękna szatę graficzną. Ale nie tylko to warte jest i zasługuje na uwagę. Króciutkie teksty zawarte w książce też są przynajmniej bardzo dobre.
Dobrze, że takie książki powstają i są wydawane. Czasem trzeba się zrelaksować, wyciszyć, spojrzeć na życie i świat inaczej, od innej strony lub ujrzeć pewne rzeczy na nowo. Ta książka podpowie, doradzi, zaproponuje kilka sposobów, by lepiej chwytać dzień, lepiej przeżyć życie. Może warto ponownie dostrzec piękno wschodów lub zachodów słońca, odkryć radość z małych rzeczy i zachwycić się niezwykłością świata przyrody? Zdecydowanie tak! Autor tak radzi i ja się z min zgadzam w pełni.
Rozpocząłem tę opinię od dwóch pierwszych zdań zaczerpniętych z tejże książki. Najlepiej zakończyć w podobny sposób. Oto dwa ostatnie zdania z części zatytułowanej "Gwiazdy": "Rozgwieżdżona przestrzeń to prawdziwy dar dla naszych oczy i duszy. Nie zamykaj się na Niebo, jest tuż nad Twoją głową..." Piękny książkowy początek i równie piękne jest zakończenie. Już choćby dla takich zdań warto sięgnąć po tę interesującą pozycję.

Dobrze, że takie książki powstają i są wydawane....

• Z polecenia do kupienia ...
  • Księgarnia

Dodaj cytat z książki Chwytaj dzień!