Magazyn pielęgniarki i położnej

Wydawnictwo: Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
czasopisma
Booka

OFICJALNE PISMO NACZELNEJ RADY PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH W listopadowym numerze m.in.: - TEMAT MIESIĄCA: - Czy Ty dbasz o swoje zdrowie? Bezpieczeństwo i higiena pracy. - Choroby zakaźne: meningokoki - bakterie pod szczególnym nadzorem. - Pielęgniarki i położne w obronie krzywdzonych dzieci. - Szpital przyjazny niepełnosprawnym. - Opieka pielęgniarska nad chorą z rakiem piersi. - Ryzyko...

OFICJALNE PISMO NACZELNEJ RADY PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH

W listopadowym numerze m.in.:
- Choroby zakaźne: meningokoki - bakterie pod szczególnym nadzorem.
- Pielęgniarki i położne w obronie krzywdzonych dzieci.
- Szpital przyjazny niepełnosprawnym.
- Opieka pielęgniarska nad chorą z rakiem piersi.
- Ryzyko zakażenia wirusem HCV w praktyce zawodowej.

źródło opisu: z okładki

Opuszczone miasto
Ben H. Winters

7,5 (6 ocen i opinii)
Zabójczy pocisk
Łukasz Orbitowski , Olga Rudnicka , Jakub Małecki , Ryszard Ćwirlej , Tomasz Sekielski , Joanna Opiat-Bojarska , Marta Guzowska , Małgorzata Rogala , Wojciech Chmielarz , Remigiusz Mróz , Robert Małecki , Marta Matyszczak , Katarzyna Puzyńska , Bartosz Szczygielski

6,28 (18 ocen i opinii)

8,22 (9 ocen i opinii)
Siódma funkcja języka
Laurent Binet

8,33 (6 ocen i opinii)

Artykuły z listopadowego numeru "Magazynu Pielęgniarki i Położnej", które najbardziej mnie zainteresowały:

- "Czy Ty dbasz o swoje zdrowie?" (str. 4-7) - ciekawy artykuł autorstwa mgr Elżbiety Tomaszewskiej (pielęgniarki koordynującej oddziału anestezjologii i OIOM, szpitala Mazovia w Warszawie), na temat chorób zawodowych jakie najczęściej dotykają pielęgniarek.
- "Opieka pielęgniarska nad chorą z rakiem piersi" (str. 14-17) - artykuł przygotowany przez lic. piel. Mateusza Florka z PWSZ w Sanoku, w którym wnikliwie przedstawiono najważniejsze aspekty pielęgnacji kobiety po zabiegu mastektomii. Artykuł na podstawie studium indywidualnego przypadku wraz z celem i planowaniem opieki.
- "Pacjent z POChP" (str. 20-22) - artykuł autorstwa lic. piel. Honoraty Grabowskiej i mgr. piel. Wiesławy Włodarczuk objaśniający czym jest przewlekła choroba obturacujna płuc, jej czynniki ryzyka oraz najistotniejsze badania jakie wykonuje sie u pacjenta z tą chorobą.
- "Zegar tyka dla...

Na półkach