Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
LubimyCzytać

„Jak zgubić 15 kilogramów, napełniając swoją duszę. Moja Droga Miecza do Santiago de Compostela” Dariusza Wiśniewskiego to swego rodzaju pamiętnik, zapis pielgrzymki autora, natomiast z drugiej strony przewodnik, opisujący miejsca i etapy, które przeszedł autor. Opisowi drogi z Saint Jean Pied de Port do Santiago de Compostela towarzyszą czasami głębsze refleksje: „To prawda, nie powinniśmy czuć się lepsi jeden od drugiego. Czy ja sam już nie miałem takiego momentu tutaj, jeszcze wczoraj, kiedy oceniałem tych, co podjeżdżali, zamiast maszerować? Czy sama obecność na drodze nie jest wystarczająca, a nie sposób jej pokonywania? Może innego dnia przejdą kawałek pieszo. A nawet jak nie, to co? Jestem lepszy od nich? Ja, grzesznik? Drugi człowiek jest inny. My sami mamy stanąć w prawdzie przed Bogiem, a nie być pierwsi w ocenie bliźniego. Nawet jeżeli wydaje ci się, ze dobrze i uczciwie żyjesz, nie wolno gardzić drugim człowiekiem” – czytamy w książce.

„Jak zgubić 15 kilo” nie jest powieścią religijną, chociaż z oczywistych powodów nie brakuje w niej odniesień do świata wiary. Jest za to dokumentem pokazującym w jaki sposób mimo własnych słabości iść do celu i stać się przy okazji silniejszym człowiekiem.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!