Kurs pozytywnego myślenia. Wszystko będzie najlepiej

Okładka książki Kurs pozytywnego myślenia. Wszystko będzie najlepiej Beata Pawlikowska
Okładka książki Kurs pozytywnego myślenia. Wszystko będzie najlepiej
Beata Pawlikowska Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Kurs pozytywnego myślenia (tom 5) inne
inne
Kurs pozytywnego myślenia (tom 5)
Edipresse
2017-06-14
2017-06-14

Podsumuję ten tom końcową afirmacją "Wszystko co najlepsze może się zdarzyć w moim życiu"

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Do przeczytania tej książki bardzo zachecil mnie jej opis. Stwierdziłam że to jest wlansie to czego w tej chwili potrzebuje. Jakież było moje rozczarowanie po tej lekturze. Z całą sympatią i uznaniem mądrości i życiowego doświadczenia Pani Beaty Pawlikowskiej niestety muszę przyznać że książka nie wpłynęła na mnie w żadnen sposob. Owszem, dała możliwość przemyślenia pewnych kwestii jednak nie w sposób w którym bym tego chciała. Mam wrażenie że rozdziały które w zamierzeniu miały być krótkie po prostu napisane są na szybko. Zlepek przemyśleń autorki. Brakowało mi większej głębi, brakowało mi ciągłości w tematach. Wydaje mi się że autorka bardzo dużo chciała przekazać jednak zabrakło na to czasu.

„Wszystko będzie najlepiej” to jedna z dwunastu książek wchodzących w skład cyklu „Kurs pozytywnego myślenia” autorstwa Beaty Pawlikowskiej. Co miesiąc ukazuję się nowa część kursu, a niewątpliwą zaletą jest fakt, iż nie trzeba czytać ich według kolejności. Czytelnik samodzielnie wybiera, od której książki pragnie rozpocząć kurs, którego zadaniem jest wprowadzenie drobnych, aczkolwiek istotnych zmian w życiu odbiorcy. Jedyna obowiązująca reguła, którą narzuca autorka, dotyczy dawkowania wiadomości poprzez poznawanie jednego tekstu dziennie, każdego poranka, przez trzydzieści dni, a następnie zapisywanie swoich myśli i refleksji, które towarzyszyć nam będą przez cały nadchodzący dzień.

Jak to bywa z poradnikami, każdy z nas doskonale wie. Wiele osób nie docenia ich prostoty, a także siły oddziaływania, która nie każdego potrafi zmienić. Osobiście rzadko sięgam po poradniki, ale jestem otwarta na nowe gatunki, a także na światopogląd innych ludzi. Nie należy do rzeczy łatwych konfrontacja ze sposobem myślenia drugiego człowieka, poznanie jego wartości, według których żyje. Beata Pawlikowska jest autorkom, która wzbudza mieszane uczucia. To dopiero moje trzecie spotkanie z jej twórczością, ale czy ostatnie?

Zaletą tego typu publikacji jest ich objętość. Gdy jest zbyt obszerna, wtedy treść staję się nużąca i odbiera chęci do dalszego poznawania tekstu. Beata Pawlikowska proponuje krótkie formy, krótkie zdania, na które przeznaczysz niewiele czasu. Poświęcenie kilku minut dziennie, zdecydowanie wystarczy na zapoznanie się z tym, co autorka pragnie danego dnia przekazać.

Pawlikowska ma specyficzne poczucie humoru, które nie każdego potrafi zauroczyć. Wydaje mi się być dość infantylna, lekkoduszna i nieposiadająca zbyt wiele pokładów powagi. Różnię się od autorki pod wieloma względami, dlatego wiele opinii czy też sposobów myślenia, zaprezentowanych przez autorkę nie są mi bliskie. Niektóre słowa były dla mnie zbyt proste, zbyt lekkomyślnie napisane i nie oddziaływały na mnie motywująco. Faktem jest jednak, że na wiele aspektów życia autorka otworzyła mi oczy. Po lekturze tej książki czuję wewnętrzny spokój, gdyż wiem, że los zaprowadzi mnie tam, gdzie moje miejsce. Że nie muszę być we wszystkim idealna, nie muszę mieć nad wszystkim kontrole. Że są rzeczy ważniejsze niż moje urojone problemy. Że moje marzenia mogą się spełnić i mogę żyć w przyszłości inaczej niż teraz, lepiej, tak jak sobie wymarzyłam. Teraz jakoś łatwiej patrzy mi się na otaczający mnie świat, a szczególnie na przyrodę, z którą powinnam się trwale zaprzyjaźnić. Nie powinnam szukać na siłę akceptacji, gdyż nie warto zabijać swojej indywidualności, dla opinii innych i ich aprobaty. I w końcu: czekanie na osobę, która mnie zmieni, jest bezcelowe, gdyż jedynym człowiekiem, który ma na to wpływ, jestem ja.

Autorka zachęca odbiorcę do wprowadzenia nawet najdrobniejszych zmian w naszym życiu, bo to one wpływają na życiowy sukces. Dłuższy sen nie tylko zapewnia odpoczynek, ale wpływa kojąco na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne, o czym autorka piszę, opierając się o własne doświadczenia. Drugim ważnym pojęciem, które pisarka omawia, jest zmiana stylu życia, przywiązywanie większej uwagi do tego, co spożywamy i jakie kupujemy produkty. Okazuję się, że prowadzenie zdrowszego stylu życia jest o wiele łatwiejsze, niż nam się wydaję. Jedyną przeszkodą są chęci, których wielokrotnie nam brakuje.

Muszę się przyznać, że początkowo nie podchodziłam do książki zbyt poważnie i nie brałam jej zawartości na serio. Czytałam ją w pośpiechu, bez zaangażowania i nie odczuwałam żadnego sensu w jej dalszym poznawaniu. Postanowiłam dać jej jeszcze jedną szansę i już za drugim razem czytałam ją bardziej poważnie, z większym skupieniem i dokładnością. I tak sobie myślę, że wtedy się udało. Dlatego pragnę przekazać przyszłym czytelnikom, żeby znaleźli te kilka minut spokoju i ciszy, aby treść została prawidłowo odebrana. Trudno jest stosować się do zaleceń autorki i czytać jedną myśl każdego dnia. Osobiście nie potrafiłam aż tak się zmobilizować i czytałam, kiedy to faktycznie znalazłam te kilka minut dla siebie. Dzięki temu moja relacja z treścią nie była naciągana i śmiało stwierdzam, że wyszło mi to na dobre.

To, czy wiadomości przekazane przez Beatę Pawlikowską są wartościowe, zależy od człowieka, który je poznaję. Prawdą jest, że każdy z nas jest inny i każdy z nas inaczej patrzy na świat. Nie żałuję, że zapoznałam się z tą publikacją, pomimo dystansu jakim darzyłam początkowo tę książkę. Nie spowodowała w moim życiu wielkiej rewolucji, ale zwróciła uwagę na kwestię, które w codziennej egzystencji pomijam. Cenię sobie czas, który zmusza mnie do myślenia, refleksji, a jeżeli moje myśli odgrywają w tym ważną rolę, to jestem jak najbardziej usatysfakcjonowana. Uważam, że cały cykl jest idealny dla terapeutów, szczególnie ze względy na to, iż istnieje możliwość zapisywanie myśli, które można następnie przeanalizować. Ponadto osoby z depresją również powinny zapoznać się treścią, pomimo tego, że może okazać się niezbyt pomocna. Z chęcią zapoznam się z kolejnymi częściami cyklu „Kurs pozytywnego myślenia” i nie omieszkam podzielić się z Wami moimi wrażeniami.

Martwy Kruk

"Wszystko będzie najlepiej" to książka Beaty Pawlikowskiej z cyklu Kurs pozytywnego myślenia.
Zawiera 30 wpisów- po jednym na każdy dzień miesiąca. Co w niej jest takiego wyjątkowego, że natychmiast znika z półek księgarni? Przede wszystkim krótkie rozdziały, dzięki czemu rano możemy znaleźć kilka minut, aby je przeczytać. W ten sposób możemy zyskać dużą dawkę pozytywnej energii na cały dzień, a nawet dobry humor, gdy wszystko idzie źle.
Rozdziały dotyczą zarówno czytelnika, jego bliskich i zwierząt. Jeżeli tylko będziemy się stosować do rad Beaty Pawlikowskiej nasze życie naprawdę może się zmienić na lepsze!
Poza tym po każdym rozdziale znajdziemy 2 wolne strony, na których możemy zapisać najcenniejsze informacje.
Głównym motywem tej części jest wprowadzenie do życia wielu zmian i zwrócenie uwagi na siebie, a nie na innych.
Jednak aby zmiany się przyjęły konieczna jest regularność w czytaniu wpisów. Jednorazowe przeczytanie rozdziału zbyt wiele nie zmieni.
Co podkreśla autorka? Że nadszedł już najwyższy czas, aby nie żyć za kogoś innego. Wszystko, co robimy musi być dobre dla nas i musimy tego chcieć. Wielką uwagę zwraca na nasze potrzeby, pragnienia i marzenia.
Dla osiągnięcia szczęścia musimy też docenić małe rzeczy i proste sprawy, takie jak uśmiech sąsiada, słoneczny dzień lub pierwsze kwiaty w ogrodzie. Za każdą z tych rzeczy powinniśmy być wdzięczni.
Dlatego jeśli męczy cię każdy kolejny dzień i nawet nie masz siły uśmiechnąć się do bliskich ci osób- sięgnij po tę książkę i... CIESZ SIĘ ŻYCIEM!

„ … Mam dobre życie.
Jestem wdzięczna za mądrość, jaką w sobie noszę …”

Dzisiaj będzie szybko i konkretnie ;-) Po całym dniu pracy, zalecam kurs pozytywnego myślenia promowany przez redaktor Beatę Pawlikowską ;-)

Dziennikarka i podróżniczka zaleca, by przez 365 dni, czytać z książki po jednym tekście dziennie. Istotne są nowe przekonania i budowanie swoich wartości. To wskazówki podwyższania swojej samooceny i mojego wewnętrznego „ja”. Zwrócona zostaje uwaga na asertywność i postępowanie zgodne ze swoim sumieniem. Ale czy w dzisiejszych czasach, jest to możliwe?

Co ciekawe znaczenie snu, jest integralną częścią codziennego życia. Kiedy śpimy nasze ciało przywraca swoją wewnętrzną równowagę i siłę. Bez wątpienia bezsenność, to najgorsza z przypadłości, z którą możemy borykać się w trakcie nocy. Wtedy nasz następny dzień, oraz zakres powierzonych obowiązków, nie będzie wyglądać efektywnie. Cera będzie szara, mózg ospały, a my zniechęcone. Czy tego pragnie kobieta sukcesu? Zdecydowanie NIE!

Odbiorca dowie się czym jest magiczna miotła ;-) Tylko po części jest związana ze sprzątaniem. Ale, jak wymiata się zakamarki duszy? To ukłon w stronę wszystkich czytelniczek, by zadać sobie pytanie: czy jesteśmy gotowe zmienić same siebie? Ja zaczynam od wagi i ograniczenia słodyczy ;-) Trzymajcie kciuki ;-)

Polecam
Katarzyna Żarska.
(www.redaktor21.bloog.pl)

Wydawnictwo: EDIPRESSE KSIĄŻKI
Oprawa: twarda
Liczba stron: 216
(nowość wydawnicza)

„ … Mam dobre życie.
Jestem wdzięczna za mądrość, jaką w sobie noszę …”

Tom 5 i nadal nie zmieniam zdania. Doskonały zamysł, dobre rady i ciekawe wydanie. Książko-dzienniko-notatnik. Ale! Kogo drażnią styl, przekonania i prawdy życiowe pani Pawlikowskiej lepiej niech nie kupuje.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Rozwój osobisty