Miłość w wielkim mieście

Wydawnictwo: Emmanuel
religia
LubimyCzytać

Miłość Boża robi coś konkretnego w człowieku - powie rekolekcjonista - tak głęboko, że człowiek chce na nią odpowiedzieć. Jak to zrobić? PRAGNĄĆ, tęsknić, szukać Go! „Miłujcie się jak Ja was umiłowałem" - będą tu przypomniane Słowa Jezusa. A dotyczą one także miłości kobiety i mężczyzny! AGAPE I EROS przenikają się wzajemnie i uzupełniają. Żeby przybliżyć ten temat, ks. Jaklewicz sięgnie do...

„Miłujcie się jak Ja was umiłowałem" - będą tu przypomniane Słowa Jezusa. A dotyczą one także miłości kobiety i mężczyzny! AGAPE I EROS przenikają się wzajemnie i uzupełniają. Żeby przybliżyć ten temat, ks. Jaklewicz sięgnie do źródeł, do Bożego zamysłu na „sprawy damsko-męskie" opierając się na tekstach Jana Pawła II i Benedykta XVI.

To głębokie i prawdziwe spojrzenie na temat miłości w jej praktycznym aspekcie, zawarte w trzech konferencjach, dotyczy każdego mieszkańca „wielkiego miasta" lub jak inni wolą„globalnej wioski" który chce kochać i być kochanym...

Rekolekcje zostały wygłoszone w Duszpasterstwie Akademickim św. Anny w Krakowie w marcu 2015 r.

ks. Tomasz Jaklewicz – zastępca redaktora naczelnego „Gościa Niedzielnego”, kierownik działu Kościół. Ksiądz archidiecezji katowickiej, doktor teologii dogmatycznej.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!