Seduced by a Dragon, Volume 1

Okładka książki Seduced by a Dragon, Volume 1 J.J. Abraham
Okładka książki Seduced by a Dragon, Volume 1
J.J. Abraham Wydawnictwo: Kindle Edition Cykl: Seduced by a Dragon (tom 1) fantasy, science fiction
16 str. 16 min.
Seduced by a Dragon (tom 1)
Seduced by a Dragon, Volume 1
Kindle Edition
2015-03-10
2015-03-10
16 min.

Na półkach: , , , , , , ,

40 lat temu smoki dla ich własnego bezpieczeństwa zostały przymusowo ewakuowane (nie wiadomo dlaczego) ziemskimi statkami kosmicznymi z macierzystego świata na ziemie. Tydzień po lądowaniu kilka z nich zostało zabitych przez ludzi, pomimo iż wykazano że są inteligentne a w mniej cywilizowanych częściach świata dalej je zabijano. Ale w miarę upływu czasu i nawiązywania komunikacji zmniejszyła się liczba tych zabójstw.

Smoki nie są dobrze traktowane na ziemi, ludzie ograniczają im prawa a w niektórych krajach ich los jest trochę lepszy od niewolników. Dlatego niektóre posuwają się do tego aby pożywiać się ludźmi ale kiedy taki osobnik zostaje złapany nie kończy się to dobrze dla niego (ponieważ albo zostaje zabity albo przeprowadzają na nim eksperymenty) oraz dla innych ponieważ informacja o tym zostaje podana do wiadomości publicznej a co za tym idzie nagłe zwolnienia z pracy, wzrost czynszu itp. Dlatego też kiedy w wiadomościach jest mowa o jakimś morderstwie ludzie zakładają że to sprawka smoków i każdego z nich traktują tak samo, chociaż większość z nich próbuje w tym świecie normalnie żyć.

Kocham smoki, ciągle szukam książek które dzieją się w teraźniejszości lub przyszłości a tych niestety praktycznie nie ma więc kiedy coś znajdę jestem bardzo zadowolony. Dodatkowo zarys świata przypomina mi film „Dystrykt 9” który był bardzo dobry. Ale niestety zamiast wykorzystać ten pomysł aby zrobić coś podobnego, dobrego, dostaliśmy..... erotyk.

• ENG
  • Smoki - Zmiennokształtne
  • Smoki
  • Seduced by a Dragon
  • Smoki - (i inne gady / jaszczury ) we współczesnych czasach lub w przyszłości (mniej więcej)
  • Krótka historia / Tylko e-book / PL , ENG /
  • Smoki - 1planowe