Fenomen Rosji. Pamięć przeszłości i perspektywy rozwoju. Część 2. Kontekst polityczny i gospodarczy

Cykl: Rosja. Wczoraj, dziś i jutro (tom 15)
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
Elevander

Celem niniejszej monografii, będącej owocem pracy specjalistów różnych ośrodków Polski i Federacji Rosyjskiej, jest refleksja nad rolą historycznych zaszłości, głównie wzorców i modeli w zakresie prawnych (w tym prawnokonstytucyjnych) ram oraz realnego funkcjonowania państwa rosyjskiego w kształtowaniu aktualnej postaci jego systemu politycznego, polityki wewnętrznej i zagranicznej. Refleksja taka traktowana jest jako pożyteczna dla prób dokonania prognozy kierunków transformacji tych polityk w nadchodzących dekadach.

źródło opisu: Księgarnia Akademicka

źródło okładki: Księgarnia Akademicka