Kategorie "swój" i "obcy" w rosyjskim myśleniu politycznym

Cykl: Rosja. Wczoraj, dziś i jutro (tom 6)
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
Elevander

"Skąd się biorą polskie rusofobiczne nastroje? - Moim zdaniem przede wszystkim z niezrozumienia faktu, że rosyjskie "zaprogramowanie kulturowe" zdecydowanie różni się od polskiego. Olga Nadskakuła postanowiła przeanalizować problem i językiem polskiej kultury wyjaśnić nam rosyjskie postrzeganie świata, ze szczególnym uwzględnieniem kategorii "swojskości" i "obcości" w rosyjskim myśleniu politycznym. [...] Jest to ważna rozprawa rosjoznawcza, po którą obowiązkowo powinni sięgnąć analitycy polityczni i dziennikarze piszący o Rosji oraz jej miejscu na arenie międzynarodowej. Zrozumienie problemów z reguły sprzyja porozumieniu."
Z recenzji prof. dr. hab. Andrzeja de Lazari

źródło opisu: http://www.akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=122817