Likwidator. Starter

Wkp

Wkp | 2017-07-10
Przeczytana: 20 lipca 2017

LIKWIDOWANIE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

„Likwidator” Ryszarda Dąbrowskiego jest już z nami ponad dwadzieścia lat. Przez ten czas doczekał się 15 albumów ze swoimi przygodami, a także dwóch antologii z pracami innych twórców, którzy postanowili złożyć serii hołd. Wydany w zeszłym roku „Likwidator: Starter” powstał głównie jako wprowadzenie dla nowych czytelników, jednakże w konsekwencji okazał się przede wszystkim przekrojem cyklu, ukazującym jego ewolucję od samych początków, aż po dzień dzisiejszy.

O treści wiele powiedzieć się nie da, bowiem „Starter” składa się z różnych krótkich historyjek, ale warto w tym miejscu przypomnieć kim właściwie jest Likwidator. Skoro tom ma wprowadzać w jego przygody, wypada chyba nieco opowiedzieć o nim samym. Zatem Likwidator to nikt inny, jak terrorysta. Ekoterrorysta. Morderca działający w imię natury, mordujący właściwie wszystkich, którzy w jego mniemaniu szkodzą przyrodzie, ze szczególnym upodobaniem zajmując się politykami wszelkiej maści. Jeździ...

Bandziorno | 2017-07-19