Nowy Jork. Przewodnik National Geographic

Tłumaczenie: Jacek Sikora
Wydawnictwo: Burda Książki NG
National Geographic Traveler: New York
Bartłomiej

Spędź urlop w Nowym Jorku! Daj się porwać niepowtarzalnemu klimatowi miasta. Podziwiaj panoramę metropolii ze szczytu Empire State Building i przepłyń promem na Staten Island. Przejedź wokół Manhattanu na miejskim rowerze, wybierz się na spacer po moście Brooklyńskim i zobacz feerię świateł na Times Square. Zjedz posiłek w Chinatowan, Little Italy lub SoHo i odetchnij w kościele św. Trójcy – duchowej oazie pośród drapaczy chmur. Sprawdź, co kryją nazwy Królowa i Król Green Street i podziwiaj hipnotyczne Lilie wodne Claude’a Moneta w Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

MARSZRUTY, oparte na gruntownej znajomości Nowego Jorku, pomogą zaplanować pobyt adekwatnie do posiadanego czasu i zainteresowań.

NIEZWYKŁE DOŚWIADCZENIA, jedyne w swoim rodzaju, w tym wizyta za kulisami broadwayowskich scen, polowanie na najlepszą nowojorską pizzę, pobyt w XIX-wiecznej tawernie i myszkowanie po ulicznych targowiskach.

RADY BYWALCÓW, od fotografików, podróżników i dziennikarzy National Geographic po rodzimych znawców, dotyczące ulubionych miejsc, zasad postępowania i wielu innych praktycznych zagadnień.

TRASY 7 WYCIECZEK PIESZYCH, opatrzone klarownymi mapami i planami, m.in. po zabytkowym koniuszku Dolnego Manhattanu, Greenwich Village, Upper West Side, Brooklyn Heights i szlakiem żeliwnych dekoracji w SoHo.

WYCIECZKI POZA MIASTO, w tym do West Point, po dolinie Hudsonu i winnicach Long Island.

LISTA TEGO, CZEGO POMINĄĆ NIE WOLNO w każdej omówionej w przewodniku części metropolii i przy trasie każdej wycieczki, wzbogacona o dokładne opisy szczególnie polecanych miejsc bądź atrakcji.

WSPANIAŁE ZDJĘCIA, GRAFIKI, PLANY I MAPY, które ułatwiają podjęcie decyzji, poruszanie się i gruntowne poznanie każdego miejsca.

źródło opisu: www.burdaksiazki.pl

źródło okładki: www.burdaksiazki.pl