Jesteś oczami świata

Tłumaczenie: Joanna Janiszewska-Rain
Wydawnictwo: Norbu
You are the eyes of the world
buddyzm, dzogczen
religia
Asti

Tak jak obrazy w telewizji są jedynie grą świateł, tak nasze doświadczenia są grą świadomości. Często czujemy do nich przywiązanie, a czasem stajemy się ich niewolnikami. Są one jednak tylko odbiciami: tak jak obraz znika z telewizora po przełączeniu kanału, tak samo znika moc naszych doświadczeń, jeżeli przenikniemy do serca rzeczywistości – światła naturalnego umysłu, obecnego w każdym z nas.

Jesteś oczami świata przedstawia metodę, dzięki której można odkrywać świadomość wszędzie, cały czas. Nie znajdziemy tu metod odcięcia się od świata czy odizolowania się od jego doświadczeń, próżno tu też szukać opisów cudownych duchowych wizji: chodzi jedynie o obecność w źródle wszelkiego życia, w polu pełnego doświadczenia.

źródło opisu: http://www.czarymary.pl/p_837001_jestes_oczami_swiata_longczenpa

źródło okładki: http://www.czarymary.pl/p_837001_jestes_oczami_swiata_longczenpa

Asti | 2017-07-06
Na półkach