Wszystkie drogi prowadzą na Krupniczą. O Domu Literatów

Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
Elevander

Książka o domu przy ulicy Krupniczej 22 w Krakowie to opowieść szczególna. Ukazuje nam ona powikłaną i burzliwą historię kamienicy, która po wojnie stała się miejscem literackim, aby na koniec swojej biografii abdykować do rangi baru wegetariańskiego. (...) Na ile Krupnicza 22 jest „legendą twórczego mieszkania”? Kto ją współtworzył? Geopoetyka albo czytanie miejsc znajduje tutaj świetne, praktyczne uzasadnienie. Autorka książki prowadzi czytelnika przez zawiłe ścieżki, odnajduje i czyta dokumenty, rozmawia z ludźmi. Jaką więc historię proponuje ta opowieść? Przeczytajmy, zobaczmy.

Prof. dr hab. Marta Wyka

źródło opisu: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=1&id=35753