Wszystkie drogi prowadzą na Krupniczą. O Domu Literatów

Okładka książki Wszystkie drogi prowadzą na Krupniczą. O Domu Literatów
Anna Grochowska Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka językoznawstwo, nauka o literaturze
językoznawstwo, nauka o literaturze
Księgarnia Akademicka
2017-01-01
2017-01-01
Kraków Cracoviana literatura polska literaci polonistyka Dom Literatów Historia Krakowa Krupnicza 22 Polscy pisarze

Okładka książki Kraków zmitologizowany Adrianna Adamek-Świechowska, Paweł Bondaruk, Daniel Brzeszcz, Edyta Gracz-Chmura, Anna Grochowska, Łucja Iwanczewska, Szymon Piotr Kukulak, Anna Michalik, Malwina Mus, Elżbieta Pietluch, Wiesław Przybyła, Joanna Skolik, Piotr Żołądź
Ocena 0,0
Kraków zmitolo... Adrianna Adamek-Świ...

Kupiłem i przeczytałem natychmiast. Mam sentyment do Domu Literatów przy Krupniczej, w którym byłem wspólnie z dzisiejszym prof. Aleksandrem Fiutem, żeby zebrać materiały do wystawy na 25-lecie ZLP w Krakowie, organizowaną przez Bibliotekę Miejską w 1969 r. Wielu pisarzy przynosili swoje książki, ale niektórych trzeba było nachodzić i prosić.
Książka przynosi wiele nieznanych mi informacji o lokatorach kamienicy, wiele naprawdę zabawnych anegdot.

Książka przynosi wiele...

I dopiero teraz dowiedziałam, którędy przechodzę każdego dnia.

I dopiero teraz dowiedziałam, którędy przechodzę każdego dnia.

Dodaj cytat z książki Wszystkie drogi prowadzą na Krupniczą. O Domu Literatów