Lingwistyka i glottodydaktyka języków specjalistycznych na przykładzie języka biznesu. Podejście porównawcze

Cykl: Biblioteka LingVariów. Glottodydaktyka (tom 3)
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
Elevander

"Lingwistyka i glottodydaktyka języków specjalistycznych na przykładzie języka biznesu jest pozycją bardzo cenną - wypełnia lukę w literaturze glottodydaktycznej, prezentując zagadnienia nauczania języka specjalistycznego od strony teoretycznej i praktycznej, dodatkowo wzbogacając je o aspekt porównawczy." Z recenzji prof. dr hab. Elżbiety Sękowskiej "Tematem książki Bronisławy Ligary i...

Z recenzji prof. dr hab. Elżbiety Sękowskiej

"Tematem książki Bronisławy Ligary i Wojciecha Szupelaka jest polski język specjalistyczny, analizowany i opisywany na przykładzie języka biznesu. Taki temat stanowi wydarzenie w glottodydaktyce polonistcznej, która dotychczas za mało uwagi poświęcała opisowi i nauczaniu języków specjalistycznych w ogóle, nie wspominając już o języku biznesu. W książce tej jest jednak jeszcze coś, na co warto zwrócić szczególną uwagę. Mam tu na myśli połączenie w opisie języka specjalistycznego kilku perspektyw: perspektywy językoznawstwa polonistycznego z perspektywą lingwistyki stosowanej oraz perspektywy glottodydaktycznej z perspektywą terminoznawczą".

"Od redaktora serii", prof. dr hab. Władysława T. Miodunki

Bronisława Ligara - polonistka i romanistka, dr hab., pracuje w Katedrze Współczesnego Języka Polskiego oraz prowadzi wykłady i seminaria magisterskie z glottodydaktyki polonistycznej w Katedrze Języka Polskiego jako Obcego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wojciech Szupelak - anglista i polonista, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest nauczycielem języków: angielskiego i polskiego jako obcego. Pracuje jako lektor języka angielskiego w Jagiellońskim Centrum Językowym i w prywatnych szkołach językowych w Krakowie.

źródło opisu: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=121805

źródło okładki: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=121805