poradniki

Veronigue Sabard, Vincent Genslay, Laurent Rebena Wydawnictwo RM Rok wydania 2008 Stron: 80 Format: 20.4x26 cm Oprawa: MiękkaPismo, jak twierdził Paul Claudel, posiada niezwykłą tajemnicę: mówi. Pisanie jest nie tylko wyjątkowym sposobem komunikowania się z drugim człowiekiem, ale również odbiciem nas samych. Książka ta pomoże Ci odkryć tajniki sztuki pisania. Dzięki kolorowym ilustracjom, szczegółowym wskazówkom i schematom samodzielnie nauczysz się pisania liter poszczególnych stylów: uncjały, karoliny, tekstury, italiki i pisma angielskiego. Poznasz również historię pisma i podstawowe terminy dotyczące kaligrafowania. Autorzy książki doradzą Ci, jaki wybrać papier, tusz i stalówkę, a także jakie ćwiczenia należy wykonywać, by uelastycznić nadgarstek. W książce zamieszczono również dzieła znanych kaligrafów.

| 2014-11-23

Kształt litery. W jaki sposób na nas oddziałuje? Co czujemy widząc pismo gotyckie a co kreśląc i czytając ten sam tekst w uncjale?

Autorzy tej książki nie tylko uczą jak kaligrafować litery dawnych alfabetów europejskich, prowadzą nas też poprzez historię pisma.

Poza technicznymi ilustracjami znajdziemy tu również przykłady współczesnych prac mistrzów kaligrafii, oscylujących niejednokrotnie na granicy malarstwa, urzekających swoim pięknem. Pięknem liter - symboli - wydobytych z podświadomości aby tworzyć słowa i książki...

.:exile:.

Eileena_6 | 2011-03-11

bardzo przydatna książka, dla kogoś, kto interesuje się typami pisma i pragnie nauczyć się kaligrafować. Wyjaśnia krótko historię każdego rodzaju pisma, zawiera też przejrzyste instrukcje. Zdecydowanie polecam

książek: 1907
Nalupia | 2014-01-02