historia
Elevander

Książka jest zbiorem 591 dokumentów dotyczących antykomunistycznej opozycji w Małopolsce w drugiej połowie lat 70. XX w. Monografię dokumentacyjną przygotował do druku znany krakowski historyk i wydawca Adam Roliński przy współpracy Krystyny Bielawskiej i Marcina Orskiego. Publikacja jest pierwszą i jak dotąd jedyną tak pełną edycją źródeł archiwalnych oraz źródeł drukowanych w II obiegu na...

Książka jest zbiorem 591 dokumentów dotyczących antykomunistycznej
opozycji w Małopolsce w drugiej
połowie lat 70. XX w. Monografię dokumentacyjną przygotował do druku znany krakowski historyk i wydawca Adam Roliński przy współpracy Krystyny Bielawskiej i Marcina Orskiego. Publikacja jest pierwszą i jak dotąd jedyną tak pełną edycją źródeł archiwalnych oraz źródeł drukowanych w II obiegu na ten temat. Edytowana, unikatowa dokumentacja została starannie wybrana z zasobów Fundacji Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego oraz krakowskiego Instytutu Pamięci Narodowej. Warto zaznaczyć, że pozycja ta jest przełomową dla tego zagadnienia, tj. pierwszą w historiografii, która zawiera publikowane źródła – materiały operacyjne Służby Bezpieczeństwa dotyczące opozycji w Małopolsce w latach 1976-1980.

źródło opisu: Fragment recenzji

źródło okładki: Księgarnia Akademicka