Wiadomości z teorii literatury w analizie literackiej.

Wydawnictwo: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
literatura, analiza literacka
Bonczi

Celem publikacji jest ukazanie instrumentalnej roli teorii literatury, jej funkcji w analizie i interpretacji dzieła. Dlatego w książce ograniczono wykład na rzecz analizy utworów. Potrzeba zademonstrowania "stosowanej teorii literatury" rodzi się przede wszystkim na tle literatury współczesnej, której zaskakujący styl, bogaty artystycznie kształt, domagają się ścisłej wiedzy o istocie i funkcjonowaniu dzieła literackiego. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu społecznemu, autorki próbują zbliżyć czytelnika do literatury współczesnej poprzez dobór tekstów najbardziej reprezentatywnych oraz pełniejsze analizy przytoczonych utworów.

źródło opisu: ze wstępu

źródło okładki: własne