Poetyka stosowana

Wydawnictwo: WSiP
83-02-07827-1
poetyka
joan-na

Przystępnie i ciekawie napisana książka z zakresu teorii dzieła literackiego, czyli poetyki. Zawiera nie tylko wiadomości, ale także uczy analizowania i interpretowania utworów, pokazując, jak ważna i przydatna w docieraniu do sensu dzieła jest wiedza teoretycznoliteracka. Czytelnicy mogą się dowiedzieć, w jaki sposób i z jakich elementów są skonstruowane wybrane utwory i jednocześnie zdobyć podstawowe umiejętności polonistyczne.
Książka jest przeznaczona dla nauczycieli, studentów filologii, uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz dla wszystkich zainteresowanych pogłębioną lekturą.

źródło opisu: http://merlin.pl/Poetyka-Stosowana_Bozena-Chrzasto...(?)

źródło okładki: http://merlin.pl/Poetyka-Stosowana_Bozena-Chrzasto...»

Prof. Seweryna Wysłouch mogła odstręczać na wykładach swoim pozbawionym jakichkolwiek emocji wyrazem twarzy, ale gdy zaczynała mówić, zamieniałam się w słuch, bo pozornie nieciekawe zagadnienia stawały się w jej wydaniu jasne i pasjonujące.
Od pierwszego wykładu stała się dla mnie wielkim autorytetem w dziedzinie teorii literatury i bardzo żałowałam, że nie prowadzi żądnych zajęć ze studentami.
Nawet egzamin z siejącą postrach i owianą legendami kobietą był dla mnie jednym z najsympatyczniejszych i najbardziej twórczych doświadczeń uniwersyteckich.
Z prof. Chrząstowską spotkałam się dopiero podczas obrony pracy magisterskiej i również wspominam to zdarzenie z wielkim sentymentem i z przyjemnością.

"Poetyka stosowana" to dla mnie odzwierciedlenie pełnego konkretów stylu obu pań, które potrafiły w przystępny i ciekawy sposób wyłożyć zagadnienia powszechnie uchodzące za trudne i usypiające.

książek: 1991
kryptonite | 2011-12-06
Przeczytana: czerwiec 2011

Nie lubię poetyki, ale ten podręcznik (mam ich kilka za sobą) jest najlepszy ze wszystkich, jakie miałam w ręku na temat tego przedmiotu. Wszystko napisane przejrzyście, z wieloma przykładami, nawet z tymi trochę odstępujących od normy. Może porazić ilość stron, ale dzięki temu można znaleźć odpowiedź na każde pytanie dotyczące systemów wersyfikacyjnych i środków stylistycznych. Tylko dla studentów polonistyki.

Ania | 2013-06-10

Pomimo ,że jest to podręcznik akademicki hes bardzo przystępnie napisany i dobrze ,że tak jest bo gdyby tak nie było wiele ważnych informacji przepadły by nieodralnianie.

Nikola | 2016-10-21
Na półkach: Wykaz lektur, Przeczytane